اسرائیل و سوریه حملات موشکی و هوایی به خاک خود را «خنثی» کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسرائیل و سوریه حملات موشکی و هوایی به خاک خود را «خنثی» کردند
کپی رایت  عکس از رویترز

ارتش اسرائیل می گوید پدافند هوایی این کشور (گنبد آهنین) یک فروند راکت را که به سوی بخش شمالی بلندی های اشغالی جولان پرتاب شده بود سرنگون کرده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل اشاره ای به مبداء راکت شلیک شده نشده است. این خبر در حالی منتشر می شود که دمشق از خنثی شدن حمله هوایی اسرائیل به جنوب سوریه سخن می گوید.

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تائید گفته‌های ارتش سوریه اعلام کرد: «چهار جت جنگنده اسرائیل یک فرودگاه در جنوب دمشق را هدف قرار دادند. این حمله با مقابله ارتش سوریه مواجه شد. فرودگاه سالم است و کسی هم آسیبی ندیده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ارتش اسرائیل از اظهارنظر در مورد ادعای سوریه خودداری کرده است. این در حالی است که دفاع هوایی ارتش سوریه از انهدام چند فروند موشک در جنوب این کشور خبر داده است.

یک منبع نظامی سوریه به خبرگزاری دولتی این کشور گفت: «دفاع هوایی ما یک تهاجم هوایی اسرائیل را خنثی کرد و مانع از دستیابی آن به اهداف خود شد.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هفته گذشته حمله اسرائیل به «انبار سلاح های ایران» در سوریه را پذیرفته بود. وی در جلسه کابینه اسرائیل از «صدها» حمله کشورش طی سالهای اخیر برای مقابله با نفوذ ایران و گروه حزب الله لبنان در سوریه سخن گفته بود.