Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یوونتوس با غلبه بر میلان فاتح مسابقه پرحاشیه سوپرکاپ ایتالیا شد

یوونتوس با غلبه بر میلان فاتح مسابقه پرحاشیه سوپرکاپ ایتالیا شد
یوونتوس با غلبه بر میلان فاتح مسابقه پرحاشیه سوپرکاپ ایتالیا شد
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هوادران فوتبال در ایتالیا برگزار کنندگان مسابقه در استادیوم کینگ عبدالله در شهر جده را به دلیل محدودیت هایی که این دیدار برای حضور تماشاگران زن فراهم می کرد به شدت مورد نکوهش قرار داده بودند.

آگهی

کریستیانو رونالدو چهارشنبه شب و اینبار با پیراهن تیم جدیدش یوونتوس یک جام دیگر به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد.

بانوی پیر که در این فصل با به خدمت گرفتن ستاره پرتغالی سابق باشگاه رئال مادرید جدا از پیشتازی در سری آ عزم خود را برای فتح لیگ قهرمانان جزم کرده به همراه رونالدو نخستین جام فصل جاری را کسب کرد.

راه راه پوشان شهر تورین در مسابقه سوپر کاپ مقابل آث میلان که در شهر جده عربستان برگزار شد با تک گل دقیقه ۶۱ رونالدو به برتری رسیدند و در نهایت با همین نتیجه پیروز نهایی میدان شدند.

این نخستین جام قهرمانی برای رونالدو با تیم جدیدش و سیزدهمین عنوان قهرمانی سوپر کاپ برای یوونتوس محسوب می شود.

آلبوم عکس های مربوط به این مسابقه را می توانید با کلیک بر روی این لینک مشاهده کنید.

حاشیه های پر رنگ تر از متن

برگزاری مسابقه سوپر کاپ در خارج از ایتالیا رویکردی جدید است که اتحادیه فوتبال این کشور از چند سال پیش با هدف جذب منافع مالی آنرا در پیش گرفته است.

جده شهری در عربستان، کشوری با قوانین اسلامی، اینبار برای مسابقه فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ شده بود. این انتخاب از زمان اعلام تا برگزاری دیداربا موجی از حواشی و نارضایتی از سوی طرفداران دو تیم شرکت کننده و نیز انتقاد نهادهای مدافع حقوق زنان همراه شد.

بیشتر بخوانید:

هوادران فوتبال در ایتالیا برگزار کنندگان مسابقه در استادیوم کینگ عبدالله در شهر جده را به دلیل محدودیت هایی که این دیدار برای حضور تماشاگران زن فراهم می کرد به شدت مورد نکوهش قرار داده بودند.

بر اساس قوانین جاری در عربستان زنان تنها به صورت خانوادگی و با همراهی مردان حق حضور در استادیوم محل برگزاری این دیدار را داشتند. این محدودیت حتی برای تهیه بلیط مسابقات نیز در نظر گرفته شده بود به نحوی که مردان به تنهایی قادر به خرید بلیط از طریق اینترنت بودند و این امکان برای زنان فراهم نبود.

بر اساس تصمیم مسئولان فوتبال عربستان سعودی بخش هایی از استادیوم محل برگزاری مسابقه به صورت انحصاری به آقایان اختصاص داشت و زنان حتی به همراه خانواده حق مستقر شدن در آن بخش ها را نداشتند.

این تصمیم حتی با انتقاد ماتئو سالوینی، وزیر کشور و رهبر حزب راست افراطی لیگ در ایتالیا را نیز به همراه داشت.

بسیاری از فوتبال دوستان ایتالیایی و هواداران دو تیم بر روی شبکه های اجتماعی به شدت به مسئولان کالچو و برگزار کنندگان ایتالیایی این مسابقه تاختند و آنها را به دلیل برگزاری دیدار در کشوری اسلامی که حق حضور در استادیوم ها را از زنان سلب کرده است مورد سرزنش قرار دادند.

برخی از هواداران حتی «فمینیست ها» را به این کارزار دعوت کردند و از آنها خواستند برای دفاع از حقوق زنان صدای اعتراض خود را به مسئولان فوتبال ایتالیا برسانند.

این درحالیست که مسئولان سری آ با نادیده گرفتن اعتراض ها از تصمیم برای برگزاری این مسابقه دفاع و انتقاد وزیر کشور ایتالیا مبنی بر اجازه نیافتن زنان برای ورود به استادیوم محل برگزاری مسابقه را رد کردند.

رئیس سازمان برگزار کننده مسابقات لیگ سراسری ایتالیا، سری آ با دفاع از تصمیم برگزاری مسابقه در کشور عربستان در این خصوص تصریح کرده بود: «تماشاگران زن در عربستان سعودی تا سال گذشته اجازه شرکت در هیچ مسابقه ورزشی را نداشتند. این تصمیم کمک خواهد کرد تا در مسابقات آینده محدودیت فعلی برای استقرار زنان در هر بخش از استادیوم برطرف شود.»

مسابقه سنتی سوپر کاپ ایتالیا میان قهرمان سری آ و فاتح جام حذفی این کشور پیشتر دز کشورهای چین، لیبی، ایالات متحده آمریکا و قطر برگزار شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سری آ؛ یوونتوس بدون رونالدو نخستین شکست فصل را تجربه کرد

رونالدو در مراسم معارفه باشگاه یوونتوس: من با دیگران فرق دارم

پل پوگبا پس از اعلام حکم محرومیت ۴ ساله به دلیل دوپینگ: دل‌شکسته، شوکه و غمگینم