واکنش ظریف به دستگیری مرضیه هاشمی در آمریکا: سیاسی است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرضیه هاشمی در شبکه «پرس تی وی»
مرضیه هاشمی در شبکه «پرس تی وی»   -   کپی رایت  عکس از ایسنا

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به انتشار خبر دستگیری مرضیه هاشمی، خبرنگار و گوینده شبکه «پرس تی وی» در آمریکا این بازداشت را «سیاسی» و «غیرقابل قبول» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا وزیر خارجه ایران همچنین از مقامات ایالات متحده خواست «بدون فوت وقت این بازی سیاسی» را تمام کنند.

محمد جواد ظریف اظهار داشت: «خانم مرضیه هاشمی به لحاظ اینکه همسر یک فرد ایرانی بودند، شهروند ایرانی هم محسوب می‌شوند از همین رو وظیفه خود می‌دانیم که از حقوق شهروندان خود دفاع کنیم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیمای ایران نیز دستگیری مرضیه هاشمی، خبرنگار و گوینده شبکه «پرس تی وی» در آمریکا را محکوم کرد.

بنا به اعلام این شبکه مرضیه هاشمی روز یکشنبه در فرودگاه سنت لوئیس در ایالت میسوری آمریکا بازداشت شده است. بنا به همین گزارش این خبرنگار به واشنگتن منتقل شده و تاکنون اتهامی علیه وی مطرح نشده است.

مقامات پلیس فدرال ایالات متحده واکنشی به انتشار خبر دستگیری مرضیه هاشمی نشان نداده اند.

شبکه «پری تی وی» اعلام کرده که مرضیه هاشمی برای دیدار با اعضای خانواده اش از جمله برادرش که به بیماری سرطان مبتلا است به آمریکا سفر کرده بود. طبق اعلام شبکه «پرس تی وی» این خبرنگار پس از دو روز اجازه یافته است با دخترش تلفنی گفتگو کند.

«پرس تی وی» شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان وابسته به صدا و سیمای ایران است.