واکنش ظریف به دستگیری مرضیه هاشمی در آمریکا: سیاسی است

مرضیه هاشمی در شبکه «پرس تی وی»
مرضیه هاشمی در شبکه «پرس تی وی» Copyright عکس از ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه ایران اظهار داشت: « خانم مرضیه هاشمی به لحاظ اینکه همسر یک فرد ایرانی بودند، شهروند ایرانی هم محسوب می‌شوند از همین رو وظیفه خود می‌دانیم که از حقوق شهروندان خود دفاع کنیم.»

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به انتشار خبر دستگیری مرضیه هاشمی، خبرنگار و گوینده شبکه «پرس تی وی» در آمریکا این بازداشت را «سیاسی» و «غیرقابل قبول» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا وزیر خارجه ایران همچنین از مقامات ایالات متحده خواست «بدون فوت وقت این بازی سیاسی» را تمام کنند.

محمد جواد ظریف اظهار داشت: «خانم مرضیه هاشمی به لحاظ اینکه همسر یک فرد ایرانی بودند، شهروند ایرانی هم محسوب می‌شوند از همین رو وظیفه خود می‌دانیم که از حقوق شهروندان خود دفاع کنیم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیمای ایران نیز دستگیری مرضیه هاشمی، خبرنگار و گوینده شبکه «پرس تی وی» در آمریکا را محکوم کرد.

بنا به اعلام این شبکه مرضیه هاشمی روز یکشنبه در فرودگاه سنت لوئیس در ایالت میسوری آمریکا بازداشت شده است. بنا به همین گزارش این خبرنگار به واشنگتن منتقل شده و تاکنون اتهامی علیه وی مطرح نشده است.

مقامات پلیس فدرال ایالات متحده واکنشی به انتشار خبر دستگیری مرضیه هاشمی نشان نداده اند.

شبکه «پری تی وی» اعلام کرده که مرضیه هاشمی برای دیدار با اعضای خانواده اش از جمله برادرش که به بیماری سرطان مبتلا است به آمریکا سفر کرده بود. طبق اعلام شبکه «پرس تی وی» این خبرنگار پس از دو روز اجازه یافته است با دخترش تلفنی گفتگو کند.

«پرس تی وی» شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان وابسته به صدا و سیمای ایران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن؛ قطر با دلارهای آزادشده، پول غذا و داروی ایرانی‌ها را می‌پردازد

روایت هفتادسال پیش آسوشیتدپرس از روز کودتا علیه مصدق؛ متن کامل خبری که از تهران به جهان مخابره شد

هشدار نیروهای دریایی غربی به کشتی‌های تجاری عبوری از تنگه هرمز: از آب‌های سرزمینی ایران دور بمانید