Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

فرانسه پرتاب ماهواره از سوی ایران را محکوم کرد

فرانسه پرتاب ماهواره از سوی ایران را محکوم کرد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در مورد پرتاب شکست خورده یک ماهواره از سوی ایران گفت: «برنامه [موشکهای] بالستیک ایران اسباب نگرانی جامعه جهانی و فرانسه را فراهم کرده است.»

آگهی

فرانسه روز چهارشنبه ضمن محکوم کردن تلاش اخیر ایران برای قرار دادن یک ماهواره در مدار زمین، از تهران خواست تمامی آزمایشهای موشکهای بالستیک خود را متوقف کند.

به گفته دولت فرانسه ایران در تلاش اخیر خود برای ارسال ماهواره به مدار زمین از فناوری موشک های دور برد استفاده کرده است. پاریس تاکید کرده است که آزمایش موشکهای بالستیک از سوی ایران نقض قطعنامه های سازمان ملل متحد محسوب می شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

فرانسه طی دو سال اخیر و همزمان با مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم گفتگو با تهران بر سر برنامه موشکی این کشور تاکید کرده بود. این در حالی است که ایران مذاکره بر سر برنامه موشکی خود را رد کرده است.

آنیس ون در مول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در مورد پرتاب شکست خورده یک ماهواره از سوی ایران گفت: «برنامه [موشکهای] بالستیک ایران اسباب نگرانی جامعه جهانی و فرانسه را فراهم کرده است.»

مقامات ایران روز سه شنبه اعلام کردند که پرتاب ماهواره «پیام امیرکبیر» موفقیت آمیز نبوده و این ماهواره در مدار قرار نگرفته است. مقامات ایران بر تلاش مجدد برای پرتاب ماهواره ای دیگر طی ماههای آینده تاکید کرده اند.

ایران پرتاب های ماهواره ای و آزمایشهای موشکی خود را نقض قطعنامه های سازمان ملل متحد نمی داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت دادستانی فرانسه با استرداد یک مهندس ایرانی به آمریکا

آذری جهرمی: صدا و سیما سه روز نتایج نظرسنجی را دستکاری کرد

وزیر ارتباطات ایران: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت