یک نماینده مجلس عوام بریتانیا زایمان خود را به دلیل برکسیت به تعویق انداخت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تولیپ صدیق، نماینده مجلس عوام
تولیپ صدیق، نماینده مجلس عوام   -  Copyright  آرشیو رویترز/۲۰۱۴

تولیپ رضوانه صدیق، نماینده مجلس عوام بریتانیا از حزب کارگر، عمل جراحی سزارین خود را برای حضور در جلسه رای پارلمان به توافق برکسیت به تعویق انداخت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه خانم صدیق نماینده شهروندان همپستد و کیلبرن در شمال لندن است. او از خویشان نزدیک شیخ حسینه، نخست وزیر جنجالی بنگلادش است.

این نماینده حزب کارگر گفته است تاریخ بچه دار شدن را دو روز به تعویق انداخته و از شوهرش «کریس» انتظار دارد روز سه‌شنبه وی را با صندلی چرخدار به پارلمان بیاورد.

به گزارش ایونینگ استاندارد، این سیاستمدار ۳۶ ساله در توجیه این تصمیم خود گفت: «اگر پسرم یک روز دیرتر از توصیه پزشکان متولد شود اما شانس این را داشته باشد که پا به دنیایی بگذارد که در آن روابط برتانیا با اتحادیه اروپا محکم‌تر و درست‌تر است، ارزش مبارزه را دارد.»

خبرگزاری فرانسه درباره دلیل این تصمیم، با وجود «حق اعطای نمایندگی» نوشت: رای دادن به نمایندگی از طرف یک وکیل دیگر، تابع قوانین و مقررات سختی است و امکان دارد درباره رای‌های سرنوشت‌ساز، مانند همین رای به توافق برکسیت، قابل اعمال نباشد.

تولیب رضوانه صدیق به ایونینگ استاندارد گفته اعتمادی به اعطای حق رای به شخص دیگر ندارد.

مجلس عوام بریتانیا، سه‌شنبه ۱۵ ژانویه پس از هفته‌ها بحث و جدل به توافق میان دولت محافظه‌کار ترزا می و اتحادیه اروپا رای می‌دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید