توافق آمریکا با قطر برای حضور گسترده تر در پایگاه نظامی العدید

توافق آمریکا با قطر برای حضور گسترده تر در پایگاه نظامی العدید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پایگاه نظامی العدید الجویه در جنوب غربی دوحه پایتخت قطر واقع شده است که نیروهای هوایی آمریکایی و همچنین نیروهای هوایی قطر در آنجا حضور دارند.

آگهی

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در جریان دیدار از کشورهای عربی خلیج فارس گفت که واشنگتن با حضور گسترده‌تر در پایگاه نظامی العدید قطر موافق است.

وزیر خارجه آمریکا این سخنان را روز یک شنبه در دیدار با محمد بن عبدالرحمان بن جاسم آل ثانی وزیر خارجه و معاون نخست وزیر قطر در دوحه بیان کرد.

پایگاه نظامی العدید الجویه در جنوب غربی دوحه پایتخت قطر واقع شده است که نیروهای هوایی آمریکایی و همچنین نیروهای هوایی قطر در آنجا حضور دارند. گفته می شود که بیش از ۱۱ هزار نظامی آمریکایی در این پایگاه حضور دارند.

پمپئو همچنین به تنش های بین قطر و کشورهای عرب خلیخ فارس بویژه عربستان سعودی اشاره کرد و گفت که این تنشها خیلی به درازا انجامیده است.

از ژوئن ۲۰۱۷ عربستان سعودی، امارات، بحرین و همچنین مصر روابط دیپلماتیک و تجاریشان را با قطر قطع کردند. این کشورها قطر را متهم کرده‌اند که از تروریسم و همچنین رژیم ایران حمایت می کند. اتهاماتی که مقامات قطر رد کرده‌اند.

قطر در تلاش است با گسترش رابطه با واشنگتن بر انزوا و تحریم‌هایی که کشورهای همسایه‌اش علیه او اعمال کرده‌اند غلبه کند به همین دلیل دوحه به دنبال افزایش سرمایه‌گذاریهایش در آمریکاست و قرار است طی دو سال آینده ۴۵ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قطر اولین جنگنده رافال فرانسه را تحویل گرفت

نمایشگاه بین‌المللی گل‌وگیاه دوحه؛ راهکارهای کشاورزی مدرن در دل کویر

سایه جنگ اوکراین و روسیه بر جودو؛ کی‌یف ورزشکارانش را از مسابقات جهانی بیرون کشید