Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برکسیت؛ نگرانی‌های شدید فروشگاه‌های توزیع مواد غذایی بریتانیا

برکسیت؛ نگرانی‌های شدید فروشگاه‌های توزیع مواد غذایی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو فروشگاه اصلی توزیع مواد غذایی بریتانیا، تسکو و سینزبری نسبت به نهایی شدن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون احترام به توافق نهایی با این اتحادیه هشدار دادند.

آگهی

بزرگترین فروشگاه توزیع مواد غذایی بریتانیا، تسکو، پنجشنبه هشدار داد در صورت نهایی شدن برکسیت بدون توافق با اتحادیه اروپا، بریتانیا با یک تنگنای عمده در زمینه تامین مواد غذایی تازه مواجه خواهد شد. این در حالی است که ۲۹ ماه مارس آینده، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی خواهد شد.

این شرکت با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که ذخائر غذایی زیادی برای فردای نهایی شدن برکسیت در انبارها قرارگرفته است.

نیمی از مواد غذایی تازه مصرفی بریتانیا که از سوی تسکو عرضه می شود از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می آید و با نهایی شدن برکسیت بدون توافق روند واردات مواد تازه غذایی به این کشور با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

دیو لوئیس، مدیراجرایی تسکو به خبرنگاران گفت: « اگر برکسیت بدون احترام به توافق نهایی با اتحادیه اروپا اجرایی شود ورود مواد غذایی تازه بریتانیا با مشکلات بی سابقه ای مواجه خواهد شد.»

سینزبری، دومین فروشگاه زنجیره ای توزیع و فروش مواد غذایی بریتانیا چهارشنبه هشداری مشابه درباره نهایی شدن برکسیت بدون احترام به توافق با اتحادیه اروپا داده بود. سینزبری اعلام کرد که ۳۰ درصد از مواد غذایی این فروشگاه هم از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می آید.

مایک کوپ مدیر اجرایی این شرکت می گوید نهایی شدن برکسیت بدون توجه به توافق نهایی با اتحادیه اروپا اثرات مخربی برای بازار فروش و توزیع مواد غذایی در بریتانیا خواهد داشت.

بحث و بررسی مجلس عوام بریتانیا درباره توافق نهایی برکسیت هم چنان ادامه دارد و به گفته وزرای دولت ترزا می شانس کمی برای رای مثبت پارلمان به توافق نهایی برکسیت وجود خواهد داشت.

بدین ترتیب دو امکان بیشتر وجود ندارد، یا دولت بریتانیا استعفا می دهد و انتخابات مجدد برگزار می شود و یا اینکه دولت توافق پایانی با اتحادیه اروپا را نادیده می گیرد و کاملا از تعهدات خود به اتحادیه اروپا چشم پوشی می کند. این اتفاق می تواند در دراز مدت اثرات بسیار مخربی روی اقتصاد بریتانیا داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تدابیر اتحادیه اروپا در صورت وقوع برکسیت بدون توافق

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد