Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

صندوق جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای «مشت‌زن جلیقه زردها» مسدود شد

کریستوف روتینگر، قهرمان بوکس فرانسه، پلیس ضد شورش را با مشت به عقب می‌راند
کریستوف روتینگر، قهرمان بوکس فرانسه، پلیس ضد شورش را با مشت به عقب می‌راند Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساعاتی پیش از اعلام بسته شدن این کارزار «مردمی»، مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان و یکی از نزدیک‌ترین یاران و همفکران امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با حضور در یک برنامه تلویزیونی، جمع‌آوری این حجم از پول برای یک متهم به کتک زدن نیروهای پلیس را «شرم‌آور» توصیف کرد.

آگهی

کمتر از چهل و هشت ساعت پس از به راه افتادن صندوق اینترنتی جمع‌آوری کمک‌های «مردمی» برای کریستوف دتنژه، «مشت‌زن» جلیقه زردهای فرانسه، حساب الکترونیکی این کارزار بسته شد.

لیچی، وبسایتی که به افراد متقاضی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و خیریه، امکان راه‌اندازی کارزارهای مشابه را می‌دهد، ظهر سه‌شنبه اعلام کرد با توجه به مبلغ جمع‌آوری شده، این صندوق دیگر امکان پذیرش داوطلب جدید را ندارد.

بیش از هفت هزار شهروند فرانسوی برای حمایت مالی از کریستوف دتینگر، در کمتر از ۴۸ ساعت بیشتر از ۱۱۷ هزار یورو جمع‌آوری کردند.

بیشتر بخوانید:

ساعاتی پیش از اعلام بسته شدن این کارزار «مردمی»، مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان و یکی از نزدیک‌ترین یاران و همفکران امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با حضور در یک برنامه تلویزیونی، جمع‌آوری این حجم از پول برای یک متهم به کتک زدن نیروهای پلیس را «شرم‌آور» توصیف کرده و از وبسایت لیچی خواست تا فورا صندوق حمایت از «قهرمان مشت‌زنی جلیقه زردها» را مسدود کند.

مارلن شیاپا از وبسایت لیچی خواست فورا صندوق حمایت از «مشت‌زن جلیقه زردها» را مسدود کند.

کریستوف دتنژه، قهرمان سابق مشت‌زنی فرانسه، روز شنبه ۵ ژانویه و در جریان هشتمین تظاهرات سراسری جلیقه زردها، پس از بحث و جدل با گروهی از ماموران، به روی پل پرید و با ضربات مشت، یک گروه ۴ نفره از ماموران را ۱۰ متر به عقب راند. وی بامداد دوشنبه خود را تحویل پلیس داد و هم‌اکنون در بازداشت است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟

درگیری ماموران پلیس فرانسه با شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز جهانی کارگر

تعداد زندانیان در فرانسه رکورد زد؛ بیش از ۲ هزار زندانی باید روی زمین بخوابند