Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تغییر میزبان جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹ در دقیقه ۹۰

تغییر میزبان جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹ در دقیقه ۹۰
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان کنفدراسیون فوتبال آفریقا می‌گویند به دلیل عدم آماده‌سازی کامرون میزبانی را از این کشور پس گرفته و به مصر واگذار کردند.

آگهی

مصر به جای کامرون میزبان جام ملت‌های آفریقای ۲۰۱۹ خواهد بود.

با تصمیم دقیقه ۹۰ کنفدراسیون فوتبال آفریقا، میزبانی جام ملت‌های آفریقا در سال جاری میلادی از کشور کامرون پس گرفته و به مصر واگذار شد.

مسئولان فوتبال آفریقا روز سه‌شنبه ۸ ژانویه در جلسه‌ای اضطراری اعلام کردند که مصر به جای کامرون میزبانی این رقابت‌ها را عهده‌دار خواهد بود.

این کنفدراسیون پیشتر چندین بار کامرون را تهدید کرده بود که به دلیل عدم آماده سازی زیرساخت‌ها و ورزشگاه‌های این کشور میزبانی را پس خواهد گرفت.

مصر در حالی میزبانی این مسابقات را بر عهده خواهد داشت که گمانه‌زنی‌ها حاکی از ان بود، مراکش به جای کامرون این تورنمنت فوتبال در آفریقا را برگزار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

اما عدم آماده سازی ورزشگاه‌ها تنها مشکل کامرون نبود. دولت کامرون با گروه های جدایی طلب در غرب کشور از اواخر سال ۲۰۱۶، وارد درگیری شده است؛ این گرو‌ ها تهدید کرده بودند که جام ملت‌ها را مختل خواهند کرد.

شهرهای لیمبو و بافوسام که قرار بود ۲ شهر از چندین شهر میزبان این رقابت‌ها محسوب شوند، در منتهی الیه بخش غربی این منطقه یعنی مرکز درگیری‌ها، واقع شده‌اند.

علاوه بر این، افزایش تعداد تیم‌های شرکت کننده در این تونمنت از ۱۶ به ۲۴ تیم، دیگر مشکلی بود که وضعیت آماده‌سازی میزبانی این رقابت‌ها را با اختلال مواجه کرده بود.

رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا همواره در زمستان و ماه‌های ژانویه و فوریه برگزار می‌شود، اما این‌ بار قرار است این تورنمنت که همچون جام ملت‌های آسیا برای نخستین بار با حضور ۲۴ تیم برگزار شود، در تابستان و ماه‌های ژوئن و ژوئيه برگزار شود.

در آخرین دوره مسابقات جام ملت‌های آفریقا که در سال ۲۰۱۵ برگزار شد مصر و کامرون به فینال راه یافتند که کامرون موفق شد با شکست حریف خود به قهرمانی دست یابند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حدود ۸۰ کودک در کامرون ربوده شدند

محمد صلاح به بازی اول مصر نرسید

گابن میزبان جام ملتهای آفریقا در سال 2017