جهانگیری به یورونیوز: آیا اروپا قادر است مستقل از آمریکا تصمیم بگیرد؟

 جهانگیری به یورونیوز: آیا اروپا  قادر است مستقل از آمریکا تصمیم بگیرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری ایران با یورونیوز گفت و گوی اختصاصی داشته است. او هم در مساله دفاع از حقوق زنان و کودکان سخن گفته و هم برجام. او همچنین به صراحت شایعات درباره شکرآب بودن روابط اش با حسن روحانی را تکذیب کرده است.

آگهی

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری ایران در گفت و گوی اختصاصی با یورونیوز مواضع دولت در مورد برجام و مساله دفاع از حقوق زنان و کودکان را تشریح کرد. او همچنین به صراحت شایعات درباره تنش در روابط اش با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را تکذیب کرده و در عین حال اعلام کرده که در چند دهه از عمر انقلاب اسلامی بهترین رابطه رییس جمهوری و معاون اولی را تجربه می کند.

او درباره پایبندی کشورهای اروپایی به برجام گفته «انگلیس، فرانسه و آلمان و کل اتحادیه اروپا در حد سیاسی و موضع گیری های دیپلماتیک و اعلام نظر، به موقع و خوب عمل کرده اند و ما راضی هستیم. ولی از نظر عملی و اقدامات اجرایی هنوز اقدام عملی از این سه کشور دیده نشده است.»

جهانگیری همچنین تاکید کرده که «اتحادیه اروپا بعد از جنگ جهانی دوم در یک آزمون بسیار مهم قرار گرفته است. آیا اتحادیه اروپا قادر است مستقل از دولت آمریکا خصوصأ دولتی مثل دولت ترامپ تصمیم گیری کند.»

متن کامل گفت‌وگوی یورونیوز با اسحاق جهانگیری سه شنبه شب در وبسایت یورونیوز منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهاردهمین گزارش آژانس ‌بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به برجام متعهد است

جهانگیری در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز: با آرمان‌هایی که ترسیم کرده بودیم، فاصله داریم

فایننشال‌تایمز: صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در ۶ سال گذشته رسید