Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کوین اسپیسی در دادگاه: بی‌گناهم

کوین اسپیسی در دادگاه: بی‌گناهم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کوین اسپیسی یکی از ده‌ها مردان هالیوودی است که از زمان آغاز جنبش «من هم همینطور» (MeToo#) در سال ۲۰۱۷ به تعرض و آزار جنسی متهم می‌شود.

آگهی

کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس هالیوودی در جلسه دادگاهی در ایالت ماساچوست آمریکا که برای بررسی اتهام تعرض جنسی او به یک پسر نوجوان ۱۸ ساله تشکیل شده بود حضور یافت.

وکلای بازیگر سریال معروف «خانه پوشالی» پس از شنیدن کیفرخواست اعلام کردند که آقای اسپیسی، اتهامات را رد کرده و خود را بی گناه می‌داند.

قاضی دادگاه بخش نانتوکت در ماساچوست با صدور حکم وثیقه با آزادی متهم موافقت کرد اما از او خواست تا به شاکی و خانواده او نزدیک نشده و تلاشی برای برقراری ارتباط با آنان نکند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

کوین اسپیسی یکی از ده‌ها مردان هالیوودی است که از زمان آغاز جنبش «من هم همینطور» (MeToo#) در سال ۲۰۱۷ به تعرض و آزار جنسی متهم می‌شود.

اولین‌بار در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷، بازیگر جوانی به نام آنتونی رپ مدعی شد که در سال ۱۹۸۵ و در حالی که تنها ۱۴ سال داشته از سوی کوین اسپیسی مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته است.

آقای اسپیسی در پاسخ به اتهام وارد شده با انتشار پیامی در توئیر گفت که چنین اتفاقی را به یاد نمی‌آورد چون به «۳۰ سال پیش باز می‌گردد» اما در ادامه می‌افزاید: «اگر کاری که او می‌گوید کرده باشم به وی مدیونم و صادقانه از این رفتار به شدت نابجا که تحت تاثیر مستی بوده عذرخواهی می‌کنم.»

پس از اتهامات آنتونی رپ، افراد دیگری نیز کوین اسپیسی را متهم به تعرض جنسی کردند و به دنبال آن شرکت «نتفلیکس» تصمیم گرفت فصل ششم «خانه پوشالی» را بدون کوین اسپیسی و شخصیت اصلی داستان روی صحنه ببرد.

اما سایه رسوایی جنسی بر زندگی حرفه‌ای این بازیگر سرشناس به اینجا ختم نشد. ریدلی اسکات، کارگردان فیلم «تمام پول‌های جهان» اعلام کرد که تصمیم گرفته است کوین اسپیسی را از جدیدترین فیلمش حذف و با بازیگر دیگری تمام صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کند.

اما کوین اسپیسی نسبت به حذف خود در پروژه‌های سینمایی سکوت نکرد و چندی پیش، همزمان با انتشار خبر احضارش به دادگاه ماساچوست، ویدیویی را منتشر کرد که در آن در نقش فرانک آندروود، شخصیت خودش در سریال «خانه پوشالی» ظاهر شد و به نوعی خواستار بازگشت خود به سینما شد.

View this post on Instagram

اتهام تعرض جنسی علیه کوین اسپیسی؛ شاکی نوجوانی ۱۸ ساله است دادستانی ایالت ماساچوست آمریکا کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس هالیوودی را به تعرض جنسی به یک پسر نوجوان ۱۸ ساله متهم کرد. بنا به اعلام دادستانی بخش نانتوکت در ماساچوست کوین اسپیسی متهم است که دو سال پیش این پسر نوجوان را در یک میکده مورد تعرض جنسی قرار داده است. کوین اسپیسی برای روز هفتم ژانویه (۱۷ دی) به دادگاهی در ایالت ماساچوست احضار شده است. وکیل این بازیگر آمریکایی تاکنون اظهارنظری در مورد اتهام وارده به موکلش نکرده است. کوین اسپیسی همزمان با اعلام اتهامش از سوی دادستانی ماساچوست ویدئویی منتشر کرد که در آن در نقش فرانک آندروود، شخصیت خودش در سریال «خانه پوشالی» ظاهر شده است. وی در این ویدئو می گوید: «می دانم که چه می خواهید. می خواهید من برگردم. [...] بدون [دسترسی به] حقایق که یک طرفه به قضاوت نمی نشینید؟» در این ویدئوی سه دقیقه ای اشاره ای به اتهام وارده از سوی دادستانی ایالت ماساچوست نشده است. کوین اسپیسی در حالی به تعرض جنسی متهم شده است که او در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ و در ابتدای جنبش افشاگری زنان علیه رفتارهای متعرضانه مردان به تعرض جنسی متهم شده بود. یک خبرنگار تلویزیونی در نانتوکت ماساچوست در آن زمان کوین اسپیسی را متهم کرده بود که پسر ۱۸ ساله اش را در یک میکده مورد تعرض جنسی قرار داده است. #euronews #یورونیوز #euronewspersian #euronewspe

A post shared by euronews persian (@euronews_persian) on

جلسه بعدی دادگاه قرار است چهارم مارس برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بریتانیا ادعای آزار و اذیت جنسی علیه کوین اسپیسی را بررسی می‌کند

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است

گذراندن ۴۳ سال حبس اشتباهی؛ زن آمریکایی آزاد شد