Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دانشمندان: توطئه‌ای در کار نیست، عامل بیماری دیپلمات‌های آمریکایی جیرجیرکها هستند

دانشمندان: توطئه‌ای در کار نیست، عامل بیماری دیپلمات‌های آمریکایی جیرجیرکها هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو دانشمند می‌گویند حال وخیم برخی از دیپلمات های آمریکایی حاضر در کوبا نه توطئه‌های امنیتی مقامات کوبایی بلکه صدای نوعی جیرجیرک سرخپوست کوتاه است.

آگهی

برخی از دیپلمات های آمریکایی حاضر در کوبا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ به‌دلیل سردرد های طولانی، حالت تهوع و از دست دادن قدرت شنوایی به سرعت به آمریکا منتقل شدند.

آزمایش‌ها نشان دادند که این افراد بدلیل ترس و آسیب‌های مغزی که دلیل آن صداهای اسرارآمیز بوده است، بیماری شده‌اند.

حالا دو دانشمند شواهدی ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد این صداهایی که مشکلات زیادی برای دیپلمات‌های آمریکایی ایجاد کرده‌ بودند در واقع آنچنان که گفته می شود اسرار آمیز نبوده‌اند. به این معنا که توطئه‌ای از سوی دولت کوبا علیه این دیپلمات‌ها درکار نبوده و دلیل اصلی صدایی بوده که از سوی جیرجیرک ها ایجاد شده است.

الکساندر ستوبس از دانشگاه برکلی کالیفرنیا و فرناندو مونته لگر از دانشگاه لینکلن انگلستان با مطالعه روی صداهای ضبط شده توسط دیپلمات‌ها به نتیجه رسیدند که منبع اصلی این صداهای اسرارآمیز و بیماری‌زا جیرجیرک‌های سرخ هندی بوده‌اند.

الکساندر ستوبس به خبرنگاران اعلام کرد که بطور قطع می تواند ثابت کند که دیپلمات های آمریکایی نه از سوی اشخاص امنیتی بلکه تنها از سوی ملخ های سرخپوستی موجود در کوبا مورد حمله قرارگرفته اند.

این جیرجیرک ها سرخ کوتاه بوفور در دریای کارایب و کرانه های آن یافت می شوند. صداهای ایجاد شده که بسیار برای بشر خطرناک و دلخراش هستند درواقع نوعی خودنمایی جیرجیرک های نر برای جیرجیرک های ماده و بنوعی ترغیب برای جفتگیری است. نوع خاصی از این جیرجیرک ها که برای دیپلمات ها دردسر درست کرده اند ملخ های سرخپوست کوتاه هستند.

در روزهای اولی که خبر بیماری دیپلمات های آمریکایی مطرح شد مخالفان برقراری ارتباط آمریکا و کوبا پس از شش دهه با انتقاد از دولت باراک اوباما اعلام کردند که آنها گفته بودند که نباید به دولت کوبا اعتماد کرد و دولت کوبا با توطئه علیه دیپلمات های این کشور ثابت کرد تا چه اندازه هنوز برای آمریکا خطرناک است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیپلمات بلندپایه افغان از آلمان درخواست پناهندگی کرد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟