مصر؛ چهار کشته و زخمی در پی انفجار بمب مقابل کلیسا

مصر؛ چهار کشته و زخمی در پی انفجار بمب مقابل کلیسا
مصر؛ چهار کشته و زخمی در پی انفجار بمب مقابل کلیسا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسیحیان مصر از حمله اهداف حملات افراط گرایان در این کشور به شمار می روند. مصر پس از سرنگونی محمد مرسی، رئیس جمهور اسلامگرای این کشور در سال ۲۰۱۳ که با دخالت ارتش روی داد همواره شاهد حملات پراکنده گروه های افراطی از جمله گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش بوده است.

آگهی

انفجار بمب مقابل کلیسایی در شهر قاهره، پایتخت مصر یک کشته و چند زخمی برجای گذاشت. حادثه شامگاه روز شنبه و زمانی اتفاق افتاد که ماموران امنیتی محل اختفای بمب را شناسایی کرده و مشغول خنثی سازی آن بودند. به گفته منابع امنیتی در قاهره یک مامور عالی رتبه پلیس در جریان این انفجار کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

بر اساس این گزارش کلیسایی که انفجار مقابل آن روی داده در شهرک نصر، یکی از مناطق حومه پایتخت واقع شده است. دو مامور دیگر پلیس و یک رهگذر بر اثر این انفجار زخمی شده اند.

گفته می شود بمب در داخل ساکی جاسازی و مقابل کلیسا قرار داده شده بود و ماموران هنگام بازرسی ساک و تلاش برای خنثی سازی ماده انفجاری دچار حادثه شدند.

این انفجار دو روز پیش از کریسمس قبطی ها، مسیحیان ارتدکس مصر روی میدهد که دست کم ده درصد از جمعیت ۱۰۰ میلیون نفری این کشور را تشکیل می دهند.

مسیحیان مصر از جمله اهداف حملات افراط گرایان در این کشور به شمار می روند. مصر پس از سرنگونی محمد مرسی، رئیس جمهور اسلامگرای این کشور در سال ۲۰۱۳ که با دخالت ارتش روی داد همواره شاهد حملات پراکنده گروه های افراطی از جمله گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش بوده است.

حمله به اماکن و افراد مسیحی در این کشور از پایان سال ۲۰۱۶ تاکنون دست کم یکصد کشته برجای گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استعفای وزیر حمل و نقل مصر پس از حادثه مرگبار قطار

حمله به مسیحیان مصر؛ نیروهای امنیتی ۱۹ اسلام‌گرا را کشتند

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند