Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلفات جانی جاده‌ای ایران در ۸ ماهه اول؛ ۱۲ هزار نفر

  تلفات جانی جاده‌ای ایران در  ۸ ماهه اول؛ ۱۲ هزار نفر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصادفات جاده‌ای دومین عامل مرگ افراد در ایران است.

آگهی

از ابتدای فروردین ۹۷ تا پایان آبان بیش از ۱۲ هزار نفر در اثر حوادث رانندگی در ایران جان خود را از دست داده‌اند. 

سازمان پزشکی قانونی ایران روز یکشنبه ۱۶ دی ماه اعلام کرد در طول هشت ماه ابتدایی سال ۹۷، ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر به دلیل تصادفات رانندگی در جاده‌های ایران جان باخته‌اند. در میان کشته شدگان، ۹ هزار و ۵۸۷ مرد و ۲ هزار و ۶۴۷ نفر زن بوده‌اند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالیانه بیش از ۲۵ میلیون نفر در تصادفات رانندگی در سراسر جهان جان خود را از دست می‌دهند و یا دچار معلولیت می‌شوند. تصادفات جاده ای نهمین عامل مرگ و میر در جهان محسوب می‌شود. این گزارش می‌افزاید که بیشترین مرگ و میر ناشی از تصادفات در کشورهای کم درآمد رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

طبق بیانیه سازمان پزشکی قانونی ایران، بیشتر آمار تصادفات منجر به فوت در جاده‌های برون شهری بوده است که سهمی بیش از ۷ هزار فوتی را به خود اختصاص داده است.

استان‌های فارس، تهران و اصفهان به ترتیب با ۹۹۲، ۹۱۶ و ۸۴۸ بیشترین میزان تلفات را در این میان داشته‌اند.

در ایران حوادث رانندگی پس از آلودگی هوا بیشترین قربانیان را می‌گیرد. با وجود افزایش ایمنی و روند رو به کاهش آمار تلفات جاده‌ای در ایران، این تصادفات همچنان مهمترین عامل مرگ و میر در کشور به حساب می‌آیند. فرمانده پلیس راهور ناجا، در مهرماه امسال در همایش یادبود قربانین حوادث رانندگی، از کشته شدن روزانه ۴۳ نفر در تصادفات جاده ای در ایران خبر داد.

تقی مهری در این همایش گفت: «پایان سال ۹۵، چهار میلیون و ۵۹۱ هزار و ۳۰۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی مجروح، مصدوم و معلول شده اند.» وی افزود که در همین بازه زمانی، ۱۶هزار نفر جان خود را در این حوادث از دست داده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محدودیت سرعت در بزرگراه‌ها و تلفات حوادث جاده‌ای در ایران و آلمان

روز هوای پاک در ایران؛ منشاء آلاینده‌های مختلف چیست؟

تصادف مرگبار اتوبوس با تانکر سوخت در جاده نطنز