Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: هر چه بهتر کار می‌کنیم مردم بیشتری می‌خواهند وارد کشور ما شوند

ترامپ: هر چه بهتر کار می‌کنیم مردم بیشتری می‌خواهند وارد کشور ما شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این نشست که بدون اعلام قبلی برگزار شد فرصتی برای پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران به وجود نیامد و آقای ترامپ بعد از پایان یافتن سخنانش جلسه را ترک کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه نخست ویدیوی کوتاه ۲۴ ثانیه‌ای را در توییتر خود قرار داد که در آن مدعی شده بود از اثرات ورود مهاجران غیرقانونی «مواد مخدر و جرم و جنایت نصیب کشور آمریکا» شده است. او ساعاتی بعد از انتشار این ویدیو در یک نشست خبری غیر منتظره درباره ضرورت ساخت دیوار سخنرانی کرد. وی گفت: «اقتصاد ما خوب است.هر چه بهتر کار می‌کنیم مردم بیشتری می‌خواهند وارد کشور ما شوند.» 

در این نشست که بدون هماهنگی قبلی برگزار شده بود فرصتی برای پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران به وجود نیامد و آقای ترامپ بعد از پایان یافتن سخنانش جلسه را ترک کرد.

ورود ۱۷ هزار مهاجر غیرقانونی از مکزیک

او در بخش دیگری از سخنانش به ورود ۱۷ هزار مهاجر غیرقانونی در هفته‌های اخیردر نبود دیوار مرزی به داخل آمریکا اشاره کرد. 

در میان سخنان آقای ترامپ برخی از مسئولان مرزی پشت تریبون آمده و با «وخیم» خواندن وضعیت مرز مکزیک از دونالد ترامپ بابت تلاش برای ساخت دیوار تشکر کردند. آنها در بخشی از سخنانشان از نمایندگان کنگره درخواست کردند تا برای احداث دیوار مرزی از رئیس جمهوری آمریکا حمایت کنند. 

یکی از این مسئولان گفت: «خیلی‌ها می‌گویند ساخت دیوار اثرگذار نخواهد بود اما کار من همین است و تخصص دارم و می‌گویم که دیوار تاثیر گذار است و جلوی ورود مواد مخدر و جنایت و تجاوز در این کشور را خواهد گرفت.»

مسئول مرزی دیگری نیز با تشکر از ترامپ از مردم خواست تا به اهمیت احداث این دیوار آگاه باشند و افزود: «اگر کسی بخواهد به خانه شما وارد شود ترجیح می‌دهید در بزند و از در خانه وارد شود یا از پنجره وارد خانه‌تان شود. این چیزها ربطی به مسائل سیاسی و حزبی ندارد. کشیدن دیوار به آینده آمریکا مرتبط است.»

«بدون دیوار نمی‌شود از مرز حمایت کرد»

آقای ترامپ بعد از پایان یافتن سخنان سه مسئول مرزی دوباره در این نشست غیر منتظره پشت تریبون رفت و اعلام کرد: «اقتصاد ما خیلی خوب است و مردم اینجا می‌آیند. من به مطبوعات نیز درباره اهمیت دیوار گفته‌ام. بدون دیوار نمی‌توانید از مرزهای کشورمان حمایت کنیم. همین حالا در شبکه اجتماعی می‌بینیم که چه مسائلی به دنبال مهاجرت غیرقانونی در این کشور رخ می‌دهد. هرچه بهتر کار می‌کنیم مردم بیشتری علاقه‌مند می‌شوند تا به کشور ما بیایند.»

ماجرای احداث دیوار مرزی آمریکا و مکزیک یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. این روزها با وجود اینکه تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا از سوی آقای ترامپ وارد هفته دوم خود می‌شود هنوز مشخص نیست اختلاف میان رئیس جمهوری آمریکا و کنگره بر سر تامین اعتبار این دیوار به کجا خواهد رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نانسی پلوسی از حزب دموکرات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم دیوان کیفری بین‌المللی را به دلیل حکم مربوط به اسرائیل تصویب کرد