Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبر کره شمالی: تحریم‌های آمریکا ادامه پیدا کند، تغییر مسیر می‌دهیم

رهبر کره شمالی: تحریم‌های آمریکا ادامه پیدا کند، تغییر مسیر می‌دهیم
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم جونگ اون گفت که با وجود عزم جدی‌اش برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی اگر فشارهای آمریکا ادامه پیدا کند، ناگزیر خواهد شد مسیر دیگری را انتخاب کند.

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی می‌گوید که با وجود عزم جدی‌اش برای خلع سلاح هسته‌ای، اگر فشارهای آمریکا ادامه پیدا کند، ناگزیر خواهد شد مسیر دیگری را انتخاب کند.

رهبر کره شمالی در نطق تلویزیونی خود که به منابست آغاز سال نو میلادی ایراد شد، گفت که همچنان علاقمند به دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است تا توافق‌های راهگشا برای تسریع خلع سلاح کره شمالی و انجام اقدام‌های متناظر با آن از سوی آمریکا صورت گیرد.

او تاکید کرد که اگر آمریکا به وعده‌هایی که در برابر جهانیان به کره شمالی داده پایبند نباشد و با ادامه اعمال تحریم‌ها ما را تحت فشار بگذارد، امکان دارد صبر مردم ما تمام شود و ناگزیر شویم که راه دیگری را دنبال کنیم.

رهبر کره شمالی همچنین ضمن تاکید بر گسترش مناسبات اقتصادی با کره جنوبی خاطرنشان کرد که روابط دوجانبه همچنان باید در مسیر افزایش صلح و رفاه مردم دو کره توسعه یابد و بر همین اساس دو کشور باید از انجام اقدام‌هایی همچون برگزاری مانور مشترک با سایر کشورها اجتناب کنند.

بیشتر بخوانید:نامۀ کیم جونگ-اون به مون جائه-این: همدیگر را بیشتر ببینیم

کره شمالی طی یکسال گذشته با حضور در المپیک زمستانی کره جنوبی و برگزاری دیدارهای رهبر این کشور با روسای جمهوری کره جنوبی، آمریکا و چین تلاش کرده تا تنش‌های میان این کشور با همسایگان و به ویژه آمریکا را کاهش دهد.

در همین راستا به دستور آقای کیم برخی مراکز آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی در حضور خبرنگاران تخریب شد.

پیونگ‌یانگ خواستار لغو تحریم‌های سازمان ملل متحد و آمریکا علیه این کشور است. با این وجود آمریکا تاکید دارد که این تحریم‌ها تا پایان خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی باید برقرار بماند.

بیشتر بخوانید:ترامپ و کیم «در اولین فرصت» دیدار می‌کنند

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار

حمله ایران به اسرائیل چشم رهبر کره‌شمالی را باز کرد؛ برآورد کیم از توان موشکی خود و قدرت پدافندی غرب

ایران سفر هیات کره شمالی به تهران برای همکاری نظامی را تکذیب کرد