Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نجات ۲۴۹ مهاجر سرگردان در مدیترانه توسط نیروی دریایی مالت

نجات ۱۴۹ مهاجر سرگردان در مدیترانه توسط نیروی دریایی مالت
نجات ۱۴۹ مهاجر سرگردان در مدیترانه توسط نیروی دریایی مالت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه ها ۴۹ مهاجر نجات یافته طی روزهای اخیر توسط کشتی های متعلق به نهاد های غیر دولتی آلمان همچنان منتظر چراغ سبز از سوی یک از بنادر برای تخلیه در ساحل هستند.

آگهی

نیروی دریایی مالت اعلام کرد ۱۸۰ مهاجر سرگردان را که سوار بر دو قایق در حال غرق شدن بر روی آب های مدیترانه بودند، نجات داده است. فرماندهی یگان های دریایی مالت با اعلام این خبر در بیانیه ای اعلام کرد که افراد نجات داده شده قرار است شامگاه دوشنبه در سواحل این کشور تحویل ماموران گارد ساحلی شوند.

در این بیانیه آمده است که واحد های گشتی نیروی دریایی ابتدا ۲۸ مهاجر سرگردان را در ۷۱ مایلی آب های جنوب غرب این جزیره از خطر غرق شدن نجات دادند و سپس اقدام به نجات ۱۵۲ مهاجر دیگر کردند که سوار بر قایقی در آب های جنوب این کشور در تلاطم بودند.

این خبر در حالی منتشر می شود که یگان های دریایی مالت یکشنبه شب نیز از نجات ۶۹ تن دیگر در آب های ساحلی این کشور خبر داده بودند.

نجات مهاجران مستاصل در مدیترانه توسط نیروی دریایی مالت

این در حالیست که به گزارش رسانه ها ۴۹ مهاجر نجات یافته طی روزهای اخیر توسط کشتی های متعلق به نهادهای غیردولتی آلمان همچنان منتظر چراغ سبز از سوی یک از بنادر برای تخلیه در ساحل هستند.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز دوشنبه از جامعه بین المللی خواست برای پذیرش این ۴۹ فرد سرگردان در دریا که تعدادی کودک نیز در میان آنها دیده می شود، مساعدت و همکاری کنند.

در این بیانیه تاکید شده است که زمان به سرعت می گذرد و متلاطم شدن آب دریا وضعیت افراد حمل شده توسط کشتی های آلمانی را با خطر جدی روبرو خواهد کرد.

گفته می شود در صورت امتناع مالت، اسپانیا و هلند از پذیرش افراد یاد شده باید بر روی اعلام آمادگی چند شهر آلمانی که پیشتر جهت دریافت مهاجران داوطلب شده بودند، حساب باز کرد.

یک سخنگوی دولت آلمان روز شنبه تاکید کرد که کشورش تنها در صورت تقسیم مهاجران و اعزام برخی از آنها به دیگر کشورهای اروپایی حاضر به پذیرش افراد سرگردان در دریا است.

به گزارش سازمان جهانی مهاجرت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود یکهزار و سیصد مهاجر در تلاش برای عبور از آب های مدیترانه و رسیدن به سواحل مالت یا ایتالیا جان خود را از دست داده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مالت ۵۴ مهاجر سرگردان در مدیترانه را به شرط مبادله پذیرفت

مجارستان اتحادیه اروپا را تهدید کرد: به کارزار ضد مهاجرتی ادامه می‌دهیم

اخراج پناهجویان غیرقانونی؛ بریتانیا بازداشت «مسافران رواندا» را آغاز کرد