ترامپ: اگر دموکراتها پول ندهند مرز مکزیک به طور کامل بسته خواهد شد

ترامپ تهدید کرد مرزهای کشورش با مکزیک را خواهد بست
ترامپ تهدید کرد مرزهای کشورش با مکزیک را خواهد بست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا در آخرین موضع نسبت به بحران مهاجرتی کشورش گفته است که سه کشور هندوراس، گواتمالا و السالوادور هیچ تلاشی برای جلوگیری از عزیمت کاروان های مهاجرتی به سوی آمریکا نمی کنند و تنها از واشنگتن پول دریافت می کنند.

آگهی

دونالد ترامپ تهدید کرد در صورتی که دمکرات های کنگره بر سر راه تامین مالی پروژه ساخت دیوار مرزی با مکزیک مانع ایجاد کنند مرز کشورش با مکزیک را به طور کامل خواهد بست.

اختلاف کاخ سفید با دمکرات های کنگره آمریکا بر سر بودجه سال آینده میلادی که پروژه تامین مالی ساخت دیوار مکزیک نیز در آن گنجانده شده از بیست و دوم دسامبر سبب تعطیلی بخش هایی بزرگ از ادارات و نهادهای دولتی در آمریکا شده است.

تازه ترین گزارش ها در این خصوص حکایت از آن دارد که دونالد ترامپ اعلام کرده که برای سامان دادن به مسئله تعطیلی موقت دولت فدرال سفر سال نو خود به نیویورک را لغو کرده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا که همچنان نگران عدم تصویب این بودجه در مجلس سنا است با انتشار توییتی ضمن هشدار به دمکرات ها در باره عدم همکاری و مخالفت با تامین مالی ساخت و تکمیل دیوار مکزیک تاکید کرده است که در صورت لزوم کل مرز جنوبی این کشور را مسدود خواهد کرد.

آقای ترامپ همچنین در این توییت از دمکرات ها خواست در زمینه تغییر «قوانین مضحک مهاجرتی» این کشور همکاری و مساعدت کنند.

ساخت دیوار مکزیک یکی از مهمترین وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ است که برغم چالش های جدید این کشور در جهت کنترل موج مهاجرت از سوی ساکنان کشورهای فقیر آمریکای جنوبی و نیز مخالفت نمایندگان دمکرات در کنگره همچنان معطل مانده است.

دونالد ترامپ در ادامه بازهم طبق روال برای انعکاس دیدگاه های خود دست به توییت شد و بستن مرز با مکزیک را به عنوان یک «عملیات سودآور» قلداد کرد. او برای توجیه این ایده تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا در تجارت با مکزیک برمبنای قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی بدون احتساب پول مواد مخدر سالانه حدود ۷۵ میلیارد دلار ضرر می کند.

توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) که سه کشور کانادا، آمریکا و مکزیک را به یکدیگر متصل می کند همواره انتقاد و مخالفت دونالد ترامپ را به همراه داشته است.

واشنگتن به رغم اظهار نظرهای پیشین دونالد ترامپ، رئيس جمهور جدید آمریکا مبنی بر خروج این کشور از معاهده نفتا در نهایت از تصمیم قبلی خود صرف نظر کرد و خواستار مذاکره مجدد بر سر این معاهده شد.

آخرین تحول در این خصوص توافق سه کشور عضو این معاده در ماه نوامبر بر سر یک قرارداد جدید تجاری است که قرار است جایگزین نفتا شود.

بیشتر بخوانید:

دونالد ترامپ ماه نوامبر گذشته نیز تهدید کرده بود که برای مقابله با مهاجرت غیر قانونی مرز کشورش با مکزیک را به طور کامل خواهد بست.

رئیس جمهوری آمریکا در آخرین موضع نسبت به بحران مهاجرتی کشورش گفته است که سه کشور هندوراس، گواتمالا و السالوادور هیچ تلاشی برای جلوگیری از عزیمت کاروان های مهاجرتی به سوی آمریکا نمی کنند و تنها از واشنگتن پول دریافت می کنند.

دونالد ترامپ در همین خصوص تهدید کرد که در صورت تداوم این بحران کلیه کمک ها به این سه کشور را قطع خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

همه چیز درباره بسته کمک‌های ۹۵ میلیارد دلاری سنای آمریکا؛ سهم اسرائيل و اوکراین چقدر خواهد بود؟

«قانون مهسا» در سنای آمریکا تصویب شد؛ بایدن: این لایحه را به قانون تبدیل می‌کنم