تشدید تدابیرامنیتی در رم و واتیکان یک روز پیش از کریسمس

تشدید تدابیرامنیتی در رم و واتیکان یک روز پیش از کریسمس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه های ایتالیایی تلاش نیروهای پلیس برای حفظ امنیت مراسم بیش از سالهای دیگر به چشم می خورد. بر این اساس گفته می شود که چندین نفر امسال در ارتباط با طرح های خنثی شده حمله به رم و واتیکان در این کشور دستگیر شده اند.

آگهی

رم و دولت‌شهر واتیکان، مقر رهبر کاتولیک های جهان از روز بیست و چهارم دسامبر، یک روز پیش از عید کریسمس تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند.

بیش از دو هزار مامور پلیس و نیروی امنیتی به همین منظور از صبح روز دوشنبه در مکان های پر تردد شهر رم، پایتخت ایتالیا و در مقابل بسیاری از بناها و امکان توریستی نظیر تماشاخانه کلوسئوم مستقر شده اند.

به گزارش رسانه های ایتالیایی تلاش نیروهای پلیس برای حفظ امنیت مراسم بیش از سالهای دیگر به چشم می خورد. بر این اساس گفته می‌شود که چندین نفر امسال در ارتباط با طرح های خنثی شده حمله به رم و واتیکان در این کشور دستگیر شده اند.

میدان سن پترو در واتیکان که کلیسای پیتر مقدس مشرف به آن است بیشترین توجه را از نظر ملاحظات امنیتی به خود جلب کرده،به نحوی که حضور ماموران پلیس در این میدان بسیار چشمگیر و بیشتر از نقاط دیگر شهر گزارش شده است.

برای ورود به این میدان ایستگاه های کنترل و بازرسی متعددی تعبیه شده که بسیاری از آنها مجهز به دستگاه های اسکن و فلز یاب هستند.

این در حالیست که طبق رسم هر ساله، پیش بینی می شود هزاران مومن کاتولیک از سراسر جهان دوشنبه شب برای حضور در نیایش مخصوص شب کریسمس خود را به این میدان برسانند تا به همراه پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان میلاد مسیح را جشن بگیرند.

میدان سن پترو از ابتدای ماه جاری میلادی میزبان بازدیدکنندگانی است که برای دیدن مراسم و نمایشگاه های ویژه عید کریسمس به ایتالیا سفر کرده اند.

تابلویی شنی به ارتفاع شانزده متر که به مناسبت کریسمس در واتیکان نصب شده است

مغاره یا تابلوی ولادت، یکی از نماد های هنری - دینی ویژه این ایام است که امسال به صورت تابلویی شنی به ارتفاع شانزده متر طراحی و نصب شده است. این اثر هنری قرار است تا سیزدهم ژانویه در میدان سن پترو برای بازدید علاقمندان باقی بماند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس ترس از مهاجران را عامل «جنون» دانست

ایتالیا؛ فروش مجسمه شخصیت‌های سرشناس در آستانه کریسمس

انتقاد پاپ از جایگزینی حیوانات خانگی به جای فرزندآوری در سایه رشد منفی جمعیت ایتالیا