Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پارلمان اسرائیل منحل و انتخابات زودهنگام ماه آوریل برگزار می‌شود

 پارلمان اسرائیل منحل و انتخابات زودهنگام ماه آوریل برگزار می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به نقل از روزنامه هاآرتص بنیامین نتانیاهو در ملاقاتی با رهبران احزاب دولت ائتلافی گفته است که باید در مورد انتخابات بحث شود. داوید آمسالم، نماینده پارلمان و سخنگوی ائتلاف گفت با توجه به اینکه ائتلاف در پارلمان از اکثریت قاطع برخوردار نیست، دولت نمی‌تواند قوانین را به تصویب به کنست برساند.

آگهی

سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در حساب توییتر خود اعلام کرد کنست، پارلمان این کشور برای برگزاری انتخابات زودهنگام منحل می‌شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از رهبران احزاب دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو گزارش کرد متحدان نخست وزیر از حزب لیکود، تصمیم خود را برای خروج از دولت گرفته اند.

سخنگوی نخست وزیر اسرائیل در حساب توئیتری خود نوشت: «رهبران ائتلاف به اتفاق آرا تصمیم گرفتند پارلمان را منحل و انتخابات زودهنگام در ماه آوریل برگزار کنند.»

روزنامه هاآرتص در این باره نوشت که بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه ۲۴ دسامبر در ملاقاتی با رهبران احزاب دولت ائتلافی گفته است که باید در مورد انتخابات بحث شود. داوید آمسالم، نماینده پارلمان و سخنگوی ائتلاف در پاسخ به نخست وزیر اسرائیل گفت با توجه به اینکه ائتلاف در پارلمان از اکثریت قاطع برخوردار نیست، دولت نمی‌تواند قوانین را به تصویب کنست برساند.

بنیامین نتانیاهو چهارمین سال از دوره نخست‌وزیری خود را می‌گذارند و از ۱۲۰ کرسی پارلمان، دولت ائتلافی او تنها صاحب ۶۱ کرسی است.

بیشتر بخوانید: اوج‌گیری جدال لفظی نتانیاهو و اردوغان: من دیکتاتور هستم یا تو؟

بر اساس قوانین اسرائیل، انتخابات باید ماه نوامبر برگزار می‌شد. حال با اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام، دولت نتانیاهو تا ماه آوریل و زمان برگزاری انتخابات جدید به کار خود ادامه خواهد داد.

 خبر برگزاری انتخابات زودهنگام در نهم ماه آوریل تنها چند ساعت پس از اینکه حزب یش‌عتید اعلام کرد که از تغییرات اعمالی بر لایحه جدید قانون درباره خدمت سربازی برای طلبه های سنت گرای حریدی حمایت نمی‌کند، منتشر شد. 

یائیر لپید، رهبر حزب یش‌عتید گفت که نتانیاهو «تسلیم ارتدکس‌ها شده است چرا که از آنان می‌ترسد.»

اعتبار نخست وزیر اسرائیل از چندی پیش و پس از اعلام پلیس مبنی بر داشتن مدارک کافی علیه آقای نتانیاهو و همسرش در جریان پرونده فساد مالی، به شدت کاهش یافته است. با این‌حال، نظرسنجی‌ها حاکی از بالا بودن محبوبیت نخست‌وزیر اسرائیل در میان مردم است.

برخی از تحلیل گران معتقدند بنیامین نتانیاهو قصد دارد با برگزاری انتخابات پیش از موعد، حمایت عمومی از خود را به نمایش بگذارد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل؛ اتحاد رقبای جناح میانه علیه نتانیاهو در انتخابات پارلمانی

تیراندازی ارتش اسرائیل به سوی «افرادی مسلح» در بلندی های جولان

۳ شهروند اسرائیلی به اتهام همکاری با حکومت ایران در اسرائیل دستگیر شدند