تبریک یلدایی مایک پمپئو به ایرانی‌ها

تبریک یلدایی مایک پمپئو به ایرانی‌ها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در پیام توئیتری خود شب یلدا را به ایرانیان تبریک گفت «همانطور که مردم سرافراز ایران بلندترین شب سال را جشن می‌گیرند، برای آنها آرزوی آزادی و کامیابی دارم. چنانچه نظامی شاعر ایرانی گفته: در ناامیدی بسی امید است، پایان شب سیه سفید است.»

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا با دستمایه قرار دادن شعری از نظامی گنجوی در حساب توییتر خود شب یلدا را به ایرانیان تبریک گفت. او در این پیام «سیاسی» خطاب به ملت ایران آورده است: «همانطور که مردم سرافراز ایران بلندترین شب سال و همچنین و پیروزی نور بر تاریکی را جشن می‌گیرند، برای آنها آرزوی آزادی و کامیابی دارم. چنانچه نظامی، شاعر پارسی گفته: در ناامیدی بسی امید است، پایان شب سیه سفید است.»

این نخستین بار نیست که وزیر خارجه آمریکا از توییتر برای خطاب قراردادن ایرانیان استفاده می کند. چندی پیش هم آقای پمپئو با اشاره به خنثی شدن دستکم سه نقشه دولت ایران در خاک اروپا از اقدام آلبانی در تصمیم به اخراج دیپلمات های ایرانی قدردانی کرد.

وزیر خارجه آمریکا پیشتر هم در توییتی خطاب به رهبر ایران از او خواسته بود «ثروت ایرانی ها را برای خودشان هزینه کند نه تروریستها».

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

مایک پمپئو که رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بود پس از برکناری رکس تیلرسون، از سوی دونالد ترامپ در ۱۳ مارس ۲۰۱۸ به عنوان وزیر خارجه آمریکا برگزیده شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید پمپئو بر خروج قریب‌الوقوع نیروهای آمریکایی از سوریه

رئیس گروه اقدام ایران در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز: به دنبال تغییر رژیم نیستیم

آمریکا یکی از رهبران یاکوزا را به تلاش برای قاچاق اورانیوم به ایران متهم کرد