Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چگونه مسیر مهاجرت در دریای مدیترانه تغییر کرد؟

چگونه مسیر مهاجرت در دریای مدیترانه تغییر کرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجران ممکن است سالها برای رسیدن به اروپا وقت صرف کنند. برخی جان خود را در دریا از دست می دهند و برخی دیگر قبل از رسیدن به مدیترانه، در بیابان ها تلف می شوند. کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان می گوید هزاران مهاجران از سال ۲۰۱۴ تاکنون جان خود را برای رسیدن به اروپا از دست داده اند.

آگهی

دریای مدیترانه یکی از شاهراه‌های رسیدن مهاجران از آسیا و آفریقا به اروپا است.

با این حال موج مهاجرت از مدیترانه پس از رشد استثنایی در سال ۲۰۱۵، به سرعت رو به کاهش نهاده است. بیش از یک صد و هفت هزار مهاجر در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با یک میلیون مهاجر در سال ۲۰۱۵ که خود را به اروپا رساندند.

تا سال گذشته مهاجرانی که از نیجریه، گینه و ساحل عاج راه اروپا را در پیش می گرفتند خود را از مسیر «مدیترانه مرکزی» و با عبور از لیبی به ایتالیا می رساندند. به دنبال توافق میان رم و طرابلس برای مبارزه با قاچاق انسان، تعداد مهاجرانی که این مسیر را در پیش می‌گیرند به شدت کاهش یافته است.

علاوه بر این، مهاجران کشورهای سوریه، عراق و افغانستان نیز دیگر مسیر ترکیه-یونان یا به اصطلاح «مدیترانه شرقی» را در پیش نمی‌گیرند.

اما در عوض، مسیر مراکش-اسپانیا که تا سال ۲۰۰۰ مورد توجه مهاجران قرار نداشت، در حال تبدیل شدن به یکی از مسیرهای اصلی رسیدن به اروپا است. مهاجرانی از مراکش، الجزایر و ساحل عاج این مسیر یا به اصطلاح «مدیترانه غربی» را برای مهاجرت در پیش می گیرند.

بیشتر بخوانید:

در ابتدای سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۲ هزار نفر از «مدیترانه غربی» خود را به اسپانیا رساندند در مقایسه با ۲۳ هزار نفر که از مسیر لیبی-ایتالیا و ۳۰ هزار نفر از طریق ترکیه- یونان به اروپا وارد شدند.

مهاجران پاکستانی، افغان و عراقی مسیر ثانویه ای نیز برای رسیدن به اروپا در پیش می گیرند. این مهاجران از طریق کشورهای بالکان غربی خود را به یونان می رسانند و از آنجا به کشورهای اروپای شرقی می روند..

مهاجران ممکن است سال‌ها برای رسیدن به اروپا وقت صرف کنند. برخی از آنها جان خود را در دریا از دست می دهند و برخی دیگر قبل از رسیدن به مدیترانه، در بیابان ها تلف می شوند. کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان می گوید هزاران مهاجران از سال ۲۰۱۴ تاکنون جان خود را برای رسیدن به اروپا از دست داده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو در سفر به واشنگتن: ممکن است توافق برای تبادل گروگان‌های غزه نزدیک باشد

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟

کشتی آمریکایی توقیف شده توسط ایران پس از رهاسازی در بندری در امارات لنگر انداخت