ادعای روزنامه بیلد: پروازهای ماهان به آلمان متوقف می‌شود

ادعای روزنامه بیلد: پروازهای ماهان به آلمان متوقف می‌شود
Copyright  عکس از ایسنا
نگارش از Euronews

روزنامه بیلد چاپ آلمان مدعی شد که دولت آلمان به تاسی از تحریم‌های آمریکا تصمیم گرفته تا پروازهای شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان را متوقف کند.

روزنامه بیلد چاپ آلمان مدعی شد که دولت آلمان به تاسی از تحریم های آمریکا تصمیم گرفته تا پروازهای شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان را متوقف کند.

روزنامه بیلد با انتشار این خبر نوشت، پس از آن که دولت آمریکا هواپیمایی ماهان را به دلیل مشارکت در انتقال کمک‌های نظامی ایران به دولت سوریه تحریم کرد، دولت آلمان نیز تصمیم گرفته تا پروازهای این شرکت به شهرهای مونیخ و دوسلدورف را متوقف کند.

البته سخنگوی دولت آلمان تاکنون حاضر نشده در قبال خبر منتشر شده از سوی روزنامه بیلد اظهار نظر کند.

بیشتر بخوانید: آمریکا دفتر هواپیمایی ماهان در مالزی را تحریم کرد

به نوشته این روزنامه، تصمیم دولت آلمان در اجابت درخواست دولت آمریکا اتخاذ شده و در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی اجرایی خواهد شد.

چندی پیش سفیر آمریکا در برلین از دولت این کشور در خصوص اعطای مجوز پرواز به هواپیمایی ماهان انتقاد کرده بود.

هواپیمایی ماهان علاوه بر مونیخ و دوسلدورف، پروازهایی هم به شهرهای پاریس، بارسلون و میلان دارد. این هواپیمایی هنوز نسبت به خبر روزنامه بیلد واکنشی نشان نداده است.

اتحادیه اروپا طی ۷ ماه گذشته و در پی خروج یک جانبه آمریکا از برجام همواره از حفظ توافق هسته‌ای با ایران حمایت کرده است. با این وجود ایالات متحده با اعمال تحریم های نفتی، تجاری و بانکی علیه ایران در تلاش برای ایجاد اجماع جهانی علیه فعالیت‌های هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ای ایران است.

بیشتر بخوانید: ظرفیت هواپیماهای ایران‌ایر به مقصد پاریس کاهش می‌یابد

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط