Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتصاب پلیس فرانسه؛ دولت با افزایش حقوق موافقت کرد

اعتصاب پلیس فرانسه؛ دولت با افزایش حقوق موافقت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از سندیکاهای پلیس خواستار افزایش فوری قدرت خرید پلیس ها شده بود. درخواستی که شباهت فراوانی به مطالبه جلیقه زردهای فرانسوی دارد.

آگهی

در پی اعتصاب روز چهارشنبه پلیس فرانسه که به تبعیت از جلیقه زردها اعتصاب خود را «اقدام شماره یک» نامیدند، کریستوف کاستنر وزیر کشور فرانسه با مطالبه ارزیابی مجدد حقوق پلیس‌ها موافقت کرد.

وزیر کشور فرانسه خبر داده است که نخستین ارزیابی مجدد حقوق پلیس‌های فرانسه باعث افزایش ۴۰ یورویی از ابتدای ماه ‌ژانویه ۲۰۱۹ خواهد شد. مبلغی که قرار است در پایان سال تا ۱۵۰ یورو نیز برای بخش هایی از پلیس افزایش یابد.

یکی از اتحادیه‌های پلیس خواستار افزایش فوری قدرت خرید نیروهای پلیس شده بود، درخواستی که شباهت فراوانی به مطالبه جلیقه زردها دارد.

دولت فرانسه از اوایل هفته جاری در تلاش بود تا مانع رخ دادن یک جنبش اعتراضی در پلیس فرانسه شود و به همین منظور وعده داد که پرداخت میلیون‌ها ساعت اضافه کاری پرداخت نشده پلیس را به جریان بیاندازد و همچنین پاداش و‌يژه ۳۰۰ یورویی به آنها پرداخت کند. با این حال عدم پرداخت این پاداش به همه پلیس ها باعث انتقاد به این تصمیم شده است.

همچنین ساعات اضافه کاری پلیس فرانسه که تا کنون پرداخت نشده است به مبلغی حدود ۲۷۵ میلیون یورو بالغ می شود که قرار است از ماه ژانویه در دستور کار دولت قرار گیرد.

چندین اتحادیه پلیس فرانسه روز چهارشنبه را «روز سیاه برای پلیس‌ها» نامگذاری کردند و دفاتر کمیسیاریای پلیس در فرانسه را تعطیل کردند و ارائه خدمات به مراجعه کنندگان در فرودگاه‌ها را به حداقل رساندند. صف های طولانی در فرودگاه‌های فرانسه روز چهارشنبه از تبعات اعتصاب پلیس فرانسه بود.

نیروهای پلیس روز چهارشنبه تصمیم گرفتند که در سطح شهرها حضور نداشته باشند و تنها در شرایط ضروری و در پاسخ به تماس‌هایی که با شماره اضطراری پلیس ( شماره ۱۷) گرفته می شود در سطح شهرها جا به جا شود.

وزیر کشور فرانسه افزوده است که این توافق با سندیکاهای پلیس راه را برای بهبود شرایط کار و همچنین افزایش حقوق باز می کند.

بسیج چند هفته‌ای پلیس فرانسه برای مواجه با جنبش جلیقه زردها، خستگی مفرط نیروهای پلیس را در پی داشت. شرایطی که بعد از فروکش کردن اعتراضات جلیقه زردها در شهرهای بزرگ بویژه پاریس، این بار به اعتصاب نیروهای پلیس کشیده شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب بی‌سابقه خلبانان هواپیمایی بریتانیا؛ دولت خواستار میانجی‌گری شد

میزان نارضایتی فرانسوی‌ها از دولت ماکرون به ۷۵٪ رسید

جلیقه زردها؛ روزهای خشم و اعتراض در فرانسه پایان می پذیرد؟