Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: کرملین باید به جای مقابله با رپ، آن را رهبری کند

پوتین: کرملین باید به جای مقابله با رپ، آن را رهبری کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اگر نمی‌شود جلوی چیزی را گرفت، باید کنترل آن را به دست گرفت.»

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواستار ایفای نقش فعال دولت برای راهبری موسیقی رپ این کشور شد.

به گزارش رویترز، این سخنان پس از بازداشت کوتاه مدت هَسکی (Husky) رپر مشهور و محبوب روس اظهار شده است. برخی تکست‌های هوسکی موضعی به‌شدت انتقادی نسبت به سیاست‌های کرملین داشت.

پس از لغو یکی از کنسرت‌های هوسکی در شهر کراسنودار در جنوب روسیه، وی تلاش کرد با ایستان روی سقف یک خودرو برای هوادارانش برنامه اجرا کند. پلیس به دلیل همین کار هسکی را به اتهام «اوباشگری» بازداشت کرد. با اینکه وی به ۱۲ روز زندان محکوم شد اما دوران حبس وی با وساطت دولت روسیه کوتاه شد.

آقای پوتین روز شنبه و در جریان یک جلسه مشورتی هیات فرهنگی روسیه -که مستقیما از تلویزیون پخش می‌شد- گفت: «اگر نمی‌شود جلوی چیزی را گرفت، باید کنترل آن را به دست گرفت.» رئیس جمهوری روسیه در همین نشست و خطاب به ایگور ماتوینکو یکی از اعضا که پیشنهاد تدوین یک کتاب راهنما برای والدین در باره موسیقی رپ را داده بود، افزود:‌ «شما گفتید که موسیقی رپ بر سه پایه استوار است: "سکس، مواد مخدر و اعتراض". در این میان مواد مخدر از همه نگران کننده‌تر است؛ راهی برای نابودی ملت.»

تصویر از صفحه شخصی هسکی در vk
هسکی، رپر محبوب روس با پادرمیانی دولت روسیه زودتر از موعد مقرر آزاد شدتصویر از صفحه شخصی هسکی در vk

رئیس جمهوری روسیه همچنین با رد پیشنهاد ماتوینکو برای محدود کردن کاربرد دشنام در اینترنت گفت: «من با یک زبان‌شناس در این باره صحبت کردم. به من گفت دشنام بخشی از زبان است. فقط باید بدانیم کجا به کارش ببیریم.» آقای پوتین با تشبیه نسبت زبان با فحش و الفاظ رکیک به بدن افزود: «همه ما، همه جور عضوی در بدنمان داریم. اما این به آن معنی نیست که همه اعضاء را همه جا و به همه کس نشان دهیم.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«سفیدها را دار بزنید»؛ پلیس رپر فرانسوی را بازجویی کرد

زد و خورد دو خواننده رپ ترمینال فرودگاه پاریس را به تعطیلی کشاند

اسرائیل توافقنامه همکاری سینمایی با روسیه امضا کرد