Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برخورد دوهواپیمای نظامی آمریکا در سواحل ژاپن

عکس: اسوشیتد‍پرس
عکس: اسوشیتد‍پرس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از هواپیماهایی که صبح امروز سقوط کرد از نوع جت جنگنده هورنت اف/ای-۱۸ بود و دو سرنشین داشت و هواپیمای دیگر نیز مدل کی‌سی ۱۳۰ و مخصوص سوخت‌گیری بوده که ۵ نفر سرنشین داشته است.

آگهی

دو هواپیمای نظامی آمریکایی در هنگام سوختگیری در ساحل ژاپن سقوط کردند.

مقام‌های رسمی ژاپن می‌گویند ۷ تفنگدار ارتش آمریکا که سرنشین این هواپیماها بوده‌اند در این حادثه مفقود شده‌ بودند، اما ۲ نفر از آنها متعاقبا پیدا شدند. دست کم یکی از این نظامیان زنده مانده است.

سقوط این دو هواپیما روز پنج‌شنبه ۱۵ آذر ساعت ۲ بامداد به وقت ژاپن اتفاق افتاد. محل حادثه ۳۲۲ کیلومتر دورتر از سواحل ژاپن بوده است.

تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن در این زمینه گفت: «شنیده‌ام که پدافند دریایی یک نفر را نجات داده و این فرد در حال حاضر در شرایط خوبی به سر می‌برد.»

یکی دیگر از سرنشینان این دو هواپیما پیدا شده، اما گزارشی از این که آیا او از این حادثه جان سالم به در برده یا نه، منتشر نشده است. سخنگوی پدافند دریایی ژاپن نیز این موضوع را تأیید کرده اما می‌گوید که از جزییات وضعیت او خبر بیشتری در دست نیست.

وزیر دفاع ژاپن همچنین تاکید کرده: «ارتش ایالات متحده و هواپیماها و کشتی‌های ژاپن جستجو برای یافتن گمشدگان را در دستور کار دارند و امیدوارم که همه اعضای به زودی نجات پیدا کنند.»

یکی از هواپیماهایی که صبح امروز سقوط کرد از نوع جت جنگنده هورنت اف/ای-۱۸ بود و دو سرنشین داشت و فردی که از سقوط جان سالم به در برده، سرنشین همین هواپیما بوده است. هواپیمای دیگر نیز مدل کی‌سی ۱۳۰ و مخصوص سوخت‌گیری بوده که ۵ نفر سرنشین داشته است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن برای مقابله با روسیه و چین از آمریکا سلاح می‌خرد

حملات هوایی مشترک آمریکا، فرانسه و بریتانیا به چند پایگاه نظامی و مرکز تحقیقاتی در سوریه

سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکایی در جنوب ژاپن دست‌کم یک کشته برجای گذاشت