Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جدایی‌طلبان در اندونزی ۱۹ کارگر ساختمانی و یک سرباز را کشتند

 جدایی‌طلبان در اندونزی ۱۹ کارگر ساختمانی و یک سرباز را کشتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاخه نظامی گروه جدایی‌طلب «جنبش آزادی پاپوآ» روز چهارشنبه در صفحه فیسبوک این گروه اعلام کرد که این کارگران از اعضای ارتش بوده‌اند و این حمله علیه دولت اندونزی صورت گرفته است.

آگهی

یک گروه جدایی‌طلب در استان شرقی پاپوآ در اندونزی به یک کارگاه پل سازی حمله کرده و ۱۹ کارگر را کشتند.

به گفته مقام‌های اندونزی مهاجمان سپس جان به در بردگان این حادثه را تعقیب کرده و هنگامی که آنها به یک پست نظامی در این منطقه پناه بردند، با سربازان این پست نظامی درگیر شدند. آنها در این درگیری نیز یک سرباز را کشتند.

یک فرمانده نظامی اندونزی به نام سرهنگ محمد عیدی می‌گوید: «پست نظامی ما صبح روز دوشنبه از سوی تعداد زیادی از گروه‌های مسلح که سلاح‌های پیشرفته نظامی داشتند مورد حمله قرار گرفت.»

سرهنگ عیدی همچنین گفت یک کارگر ساختمانی که از جدایی‌طلبان هنگام برگزاری آنچه آنان «جشن روز استقلال» می‌نامند عکس گرفته بود در این حمله کشته شده است.

برخی از ساکنان پاپوآ روز اول دسامبر را روز استقلال منطقه پاپوآ از استعمار هلند می‌دانند و با برافراشتن پرچم جدایی‌طلبان که از سوی مقامات اندونزی ممنوع اعلام شده، این روز را جشن می‌گیرند.

شاخه نظامی گروه جدایی‌طلب «جنبش آزادی پاپوآ» روز چهارشنبه در صفحه فیسبوک این گروه اعلام کرد که این کارگران از اعضای ارتش بوده‌اند و این حمله علیه دولت اندونزی صورت گرفته است. با این حال جاکارتا اعلام کرده است که این کارگران غیرنظامی بوده‌اند که برای شرکت ساختمانی دولتی کار می کرده و در حال ساختن یک پل بوده‌اند.

کمیسیون حقوق بشر اندونزی با سرزنش جدایی‌طلبان برای این حمله از نیروهای امنیتی اندونزی خواسته است که به نقض حقوق بشر در پاپوآ پایان دهند.

این حادثه خونین یکی از شدیدترین خشونت‌های سال‌های اخیر در پاپوآ است که مدت‌هاست درگیر تنش است. منطقه پاپوآ در جریان همه‌پرسی سال ۱۹۶۹ در حالی ضمیمه اندونزی شد که سازمان ملل متحد به شدت به این همه‌پرسی انتقاد داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلزله اندونزی؛ از تلاش برای امداد و نجات تا دفن جان باختگان در گورهای دسته جمعی