Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری ده‌ها تن در عملیات ضد مافیا در اروپا

دستگیری ده‌ها تن در عملیات ضد مافیا در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«فعالیت‌های غیرقانونی مافیای عظیم اندرانگتا در سراسر دنیا گسترش یافته است.»

آگهی

نیروهای پلیس در عملیاتی گسترده دست‌کم ۸۴ تن مظنون به فعالیت مافیایی را در چهار کشور اروپایی بازداشت کردند.

صدها نیروی پلیس در آلمان، ایتالیا،‌ هلند و بلژیک روز چهارشنبه در یک مجموعه عملیات همزمان به چند شاخه قدرتمند از مافیای ایتالیا هجوم برده و نزدیک به دو میلیون یورو پول نقد را نیز کشف و ضبط کردند. همچنین مقادیری کوکائین و قرص‌های اکستازی نیز در این عملیات کشف شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

یوروجاست، آژانس اروپایی ویژه مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فرامرزی ضمن اعلام این خبر گفت این بازداشت‌ها در امتداد مجموعه عملیات ضدتروریستی بود که در سال ۲۰۱۶ در ایتالیا و با اسم رمز پولینو Pollino آغاز شد.

دستگیری مظنونان فعالیتهای مافیایی. عکس از آسوشیتد پرس

فیلپو اسپی‌یتزا، معاون یورجاست گفت:‌ «ما امروز پیام روشنی به گروه‌های جرائم سازمان‌یافته در سراسر اروپا دادیم.» وی افزود:‌ «تا بدانند که فقط آنها نیستند که می‌توانند فراتر از مرزها فعالیت کنند بلکه نظام قضایی و نیروهای قانونی نیز این توانایی را دارند.»

عملیات پولینو بر علیه گروه مافیایی بزرگ «اندرانگتا» به اجرا درآمد و به جرائمی نظیر قاچاق کوکائین، پولشویی، رشوه‌دهی و ارتکاب خشونت مربوط می‌شد.

مافیای اندرانگتا که ریشه در جنوب ایتالیا و ایالات کالابریا دارد در یک دهه گذشته وسعتی بی‌سابقه به فعالیت‌های خود در سطح اروپا و جهان بخشیده است تا حدی که بنابر اعلام پلیس فدرال آمریکا، اف‌.بی.آی، این شبکه مافیایی بزرگترین واردکننده کوکائین به اروپا شناخته می‌شود.

اما فدریوکو کافی‌یرو، دادستان ملی ایتالیا در امر مبارزه با مافیا اعلام کرد عملیات اخیر تنها خراشی بر پوسته مافیای عظیم اندرانگتا است. وی گفت فعالیت‌های غیرقانونی این شبکه‌ مافیایی در سراسر دنیا نفوذ کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایتالیا یکی از مهم‌ترین رهبران مافیای ناپل را بازداشت کرد

انتقاد پاپ فرانسیس از مافیا در جزیره سیسیل

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد