Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناآرامی در فرانسه؛ یک پیرزن به دلیل اصابت گلوله گاز اشک‌آور به صورتش کشته شد

ناآرامی در فرانسه؛ یک پیرزن به دلیل اصابت گلوله گاز اشک‌آور به صورتش کشته شد
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پیرزن هشتاد ساله الجزایری الاصل در آپارتمان خود و زمانی که قصد بستن پنجره را داشت مورد اصابت گلوله گاز اشک‌آوری قرار گرفت که از سوی پلیس ضد برای مقابله با معترضان شلیک شده بود.

آگهی

با گسترده شدن اعتراضات «جلیقه زردها» در روز شنبه یکم دسامبر به شهرهای مختلف فرانسه و درگیری خشونت‌آمیز میان معترضان و پلیس ضد شورش‌، دامنه خسارات، زخمی‌شدگان و تلفات آن نیز وسعت بیشتری یافت؛ کشته شدن یک زن سالخورده در شهر مارسی به دلیل برخورد گلوله گاز اشک‌آور با صورت وی یکی از این موارد بود.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که این پیرزن هشتاد ساله الجزایری الاصل روز شنبه در آپارتمان خود و زمانی که قصد بستن پنجره را داشت مورد اصابت گلوله گاز اشک‌آوری قرار گرفت که از سوی پلیس ضد شورش برای مقابله با معترضان شلیک شده بود.

سلیم موسی، وکیل و یکی از دوستان قربانی این حادثه به خبرگزاری فرانسه گفت که وی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما روز یکشنبه در بیمارستان درگذشت. آقای موسی می‌گوید که مشخص نیست که دلیل درگذشت این زن سالخورده اصابت گلوله گاز اشک‌آور و یا «ضعف جسمانی» او بوده است.

پاداش ماکرون برای نیروهای پلیس درگیر در «شورش» روز شنبه

شبکه ار‌ت‌ال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه سوم دسامبر در ملاقات با نیروهای پلیس ضد شورش پاریس که کنترل اعتراضات روز شنبه را بر عهده داشتند به آنها وعده پرداخت پاداش داد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
بازدید امانوئل ماکرون از نیروهای پلیس پاریسرویترز

به گزارش این رسانه‌، آقای ماکرون ملاقات غیر رسمی و دوستانه‌ای با نیروهای پلیس ضد شورش در منطقه بیستم پاریس داشت و در جریان صرف نهار قول داد تا به دلیل مقابله با «شورشی‌ها» در روزهای تعطیل پایان هفته از سوی وزارت کشور به آنها پاداش پرداخت شود.

روز شنبه یکم دسامبر ۴۶۰۰ نیروی پلیس و ژاندارم در درگیری‌های پاریس حضور داشتند و هزاران نیروی پلیس دیگر نیز وظیفه کنترل اعتراضات دیگر شهرهای این کشور را بر عهده داشتند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جلیقه زردها در پاریس؛ ورود به شانزه لیزه تنها با کارت شناسایی ممکن است

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند