Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رسانه‌های اوکراین: روسیه وکیل ملوانان را نیز بازداشت کرده است

رسانه‌های اوکراین: روسیه وکیل ملوانان را نیز بازداشت کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه های اوکراین می گویند به جز ملوانان اوکراینی که در بازداشت نیروهای روسیه هستند یک وکیل نیز توسط نیروهای امنیتی روسیه بازداشت شده است.

آگهی

به گفته رسانه‌‌های اوکراین در میان ملوانانی که ماه گذشته میلادی توسط نیروهای نظامی روسیه دستگیر شده‌اند یک وکیل هم بازداشت شده است.

دو شناور نیروی دریایی اوکراین روز یکشنبه ۲۵ نوامبر همراه با یک ناوچه در حال عبور از دریای سیاه برای وارد شدن به دریای آزوف از طریق تنگه کرچ در نزدیکی کریمه بودند که گارد ساحلی روسیه به طرف آن‌ها تیراندازی کرد و مانع از عبور آن‌ها شد. دست‌کم شش ملوان اوکراینی مجروح شده و ۲۴ نفر از آنها در بازداشت روسیه هستند.

روسیه سال ۲۰۱۸ در تنگه کرچ پلی را میان این کشور و شبه جزیره کریمه احداث کرد. کشور اوکراین در شمال دریای آزوف مالکیت دو بندر را دارد که در پی امضای توافق نامه بین دو کشور روسیه و اوکراین در سال ۲۰۰۳ کشتی های اوکراینی اجازه کشتیرانی آزاد در این منطقه را دارند. مقامات اوکراین می‌گوید ملوانان این کشور به همراه وکیل آنها نه در آب‌های روسیه بلکه در دریای آزاد بازداشت شده‌اند.

همزمان با بالاگرفتن تنش ها میان مسکو و کی‌یف، پترو پروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین اعلام کرد که بخشی از نیروهای ذخیره این کشور برای آموزش و آماده‌ سازی فراخوانده شده‌اند.

آقای پوروشنکو تاکید کرد که اوکراین باید نیروی دفاعی خود را تقویت کرده تا بتوانند در صورت ادامه تهدیدهای همسایه شرقی در مقابل آن بایستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت ملوانان اوکراین؛ اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه مسکو را تمدید کرد

رئیس جمهوری اوکراین خواستار اعزام کشتی‌های جنگی ناتو به دریای آزوف شد

آخرین تحولات جنگ در اوکراین؛ رهبران غربی در دومین سالگرد تهاجم روسیه چه گفتند؟