سه سرباز آمریکایی بر اثر انفجار بمب در غزنی افغانستان کشته شدند

گروه «تعلیمات، کمک، مشورت» در افغانستان
گروه «تعلیمات، کمک، مشورت» در افغانستان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار تلفات نیروهای آمریکایی در حملات و انفجارهای افغانستان اخیرا افزایش داشته است.

آگهی

انفجار یک بمب دست‌ساز در ولایت غزنی واقع در مرکز افغانستان به کشته شدن سه تن از نیروهای آمریکایی و مجروح شدن سه تن دیگر از آنان انجامید.

گروه «تعلیمات، کمک، مشورت» وابسته به ناتو با اعلام این مطلب در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه ۶ قوس / آذر منتشر شد، نوشت که یک پیمانکار غیرنظامی نیز در میان مجروحان این انفجار بوده که به همراه سایر مصدومان به بیمارستان منتقل شده است. در این بیانیه جزئیات بیشتری در مورد عامل این حمله، زمان دقیق آن و نیز هویت قربانیان منتشر نشده است. برخی منابع می‌نویسند که ماده منفجره‌ای که به مرگ سربازان آمریکایی انجامیده، در واقع یک بمب کنار جاده‌ای بوده است.

بیشتر بخوانید:

اطلاعات بیشتری در مورد این انفجار از منابع دیگر نیز گزارش نشده، اما غزنی در سال جاری یکی از مناطقی بوده که بیشترین درگیری‌های افغانستان در آن روی داده است. در ابتدای سال جاری میلادی، بخش بزرگی از شهر غزنی به اشغال طالبان در آمد، اما در پایان نبردی سنگین که چند روز طول کشید، به دست ارتش افغانستان و نیروهای آمریکایی از وجود ستیزه‌جویان طالبان خلاصی یافت.

شمار تلفات نیروهای آمریکایی در حملات و انفجارهای افغانستان اخیرا افزایش داشته است. در آخرین مورد از این تلفات، روز شنبه گذشته یک تکاور آمریکایی در جریان عملیاتی که علیه گروه القاعده در ولایت نیمروز انجام شد، جان خود را از دست داد. بنا به اعلام گروه «تعلیمات، کمک، مشورت»، این نظامی آمریکایی بر اثر شلیک اشتباهی یک سرباز ارتش افغانستان کشته شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در مسجدی در ولایت خوست افغانستان؛ دستکم ۲۶ کشته

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد

غارت میراث فرهنگی افغانستان؛ گنجینه‌های باستانی در ۱۶۲ مکان با بولدوزر تخریب شد