سپاه پاسداران: پایگا‌ه‌های آمریکا در منطقه گوشت زیر دندان ما هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سپاه پاسداران: پایگا‌ه‌های آمریکا در منطقه گوشت زیر دندان ما هستند
کپی رایت  مهر

امیرعلی حاجی زاده، فرمانده یگان هوافضای سپاه می‌گوید پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در کشورهای همسایه ایران در تیررس موشک‌های این کشور هستند.

آقای حاجی زاده شامگاه چهارشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت: «پایگاه های العدید و‌ ظفره کمتر از ۳۰۰ کیلومتر و پایگاه قندهار ۴۰۰ کیلومتر با ما فاصله دارند. این پایگاه‌ها‌ گوشت زیر دندان ما هستند و تکان بخورند آنها را می‌زنیم.»

العدید در قطر و ظفره در امارات متحده عربی، از جمله پایگاه‌های نظامی آمریکا در حاشیه جنوبی خلیج فارس هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این فرمانده سپاه افزود: «همین شرایط در دریا هم هست. امروز به موشک های دریایی رسیدیم که برد ۷۰۰ کیلومتری داریم که قابل استفاده در دریای عمان است و ناوهای هواپیمابر آمریکا برای ما یک سیبل هستند.»

بیشتر بخوانید:

ایالات متحده آمریکا، قدرت‌های اروپایی اسرائیل و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بارها مخالفت خود را با برنامه موشک‌های بالستیک ایران اعلام کرده اند. ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی این هفته از جامعه جهانی خواست به برنامه هسته‌ای و موشکی ایران پایان دهد.

براساس قطعنامه‌ ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد ایران مجاز نیست برنامه توسعه موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را داشته باشد.

ایران همواره اعلام کرده است برنامه موشکی این کشور صرفا جنبه دفاعی دارد و به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر آقای حاجی زاده درباره توانایی موشک‌های ایرانی برای تمایز قائل شدن میان اهداف نظامی و غیرنظامی گفت: «رهبری همواره می‌فرمایند که موشک‌ها نباید به غیر نظامیان بخورد. به دلیل همین محدودیت‌ها، دو فروند از موشک‌های ما که مجهز به سیستم خودکشی هستند در عملیات‌های اخیر به دلایل فنی خودکشی کردند.»

بیشتر بخوانید:

از اجرای حکم اعدام ۳ زندانی سیاسی کُرد تا حمله به کنگره حزب دموکرات کردستان ایران

سپاه پاسداران به تلافی حمله اهواز: با موشک مقر «سران تررویست‌ها» را در سوریه هدف گرفتیم

حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در دیرالزور

ایران در دو سال گذشته دو بار مواضع داعش در سوریه و یک بار مقر حزب دموکرات کردستان ایران در عراق را با موشک هدف قرار داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید