Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونیسف: دو سوم کودکان اروپایی نظر مساعدی نسبت به مهاجران دارند

یونیسف: دو سوم کودکان اروپایی نظر مساعدی نسبت به مهاجران دارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین نظرسنجی سازماندهی شده توسط یونیسف نشان می دهد که کودکان اروپایی برخلاف بزرگسالان در بسیاری از کشورهای این قاره با مهاجران مشکلی ندارند.

آگهی

۶۸ درصد از کودکان و نوجوانان بیست کشور اروپایی نظر مثبتی نسبت به مهاجرت و مهاجران دارند.

یونسیف، صندوق کودکان ملل متحد، در گزارشی که روز دوشنبه ۲۸ آبان منتشر شد، اعلام کرد بیش از دو سوم کودکان و نوجوانان در این کشورها خواستار کمک و خوش آمدگویی به مهاجران هستند. افرادی که در آمارگیری‌های یونیسف شرکت کرده‌اند معتقدند که بزرگسالان اروپایی باید صبر و بردباری بیشتری در برابر مهاجران داشته باشند.

اروپا از سال ۲۰۱۵ با بحران مهاجرتهای گسترده از خاورمیانه و شمال آفریقا مواجه است. بحرانی که بطور محسوس روی سیاست‌های بسیاری از کشورهای اروپایی تاثیرگذار بوده است. این بحران تنش‌هایی را میان رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپایی نیز بوجود آورده است.

با این حال اغلب کودکان در نظرسنجی‌های یونیسف نشان داده‌اند که تحت تاثیر این اختلافات نیستند و نگاه دیگری به مقوله مهاجرت دارند. دو سوم این کودکان و نوجوانان در نظرسنجی‌ها گفته‌اند که باید به مهاجران احترام گذاشت، فرای مذهب و ملیت آنها.

بیشتر بخوانید:

در همین گزارش بسیاری از کودکان زیر ده سال اعلام کرده‌اند که نگران آینده کاری خود هستند.

۷۴ درصد از این کودکان در ایتالیا، صربستان، اسپانیا، ایرلند و بلغارستان می‌گویند مدارس اروپایی توانایی آماده‌سازی آینده آنها را ندارند.

این نظرسنجی یونیسف به صورت آنلاین انجام گرفته و بیش از ۱۴ هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند. نظرسنجی یونیسف همچنان آنلاین است و تا پایان سال میلادی جاری کودکان کشورهای اروپایی می‌توانند نظراتشان را در این زمینه برای یونیسف بفرستند. تعداد کودکان و نوجوانانی که در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند در حدود صد میلیون نفر است.

پتری گورونیتزکا، نماینده یونیسف در اروپا می‌گوید: « سیاست‌های پارلمان اروپا در آموزش کودکان کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمک زیادی به کاهش مهاجرستیزی در مدارس کرده است. کودکان برخلاف برخی سیاست‌های ضدمهاجرتی دولت‌ها در مجموع مهاجرت را بحران آینده خود نمی‌دانند.»

یونیسف در گزارشی دیگر در سال ۲۰۱۷ شمار کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی را که مجبور شده‌اند به تنهایی دست به مهاجرت بزنند به طور بی سابقه‌ای رو به افزایش دانسته بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتریش مزایای مهاجرانی را که آلمانی نمی‌دانند قطع می‌کند

باشگاه فوتبالی برای پناهندگان در ایتالیا

اخراج پناهجویان غیرقانونی؛ بریتانیا بازداشت «مسافران رواندا» را آغاز کرد