پل گاسکوئین در انتظار محاکمه به جرم آزار جنسی

 پل گاسکوئین در انتظار محاکمه به جرم آزار جنسی
پل گاسکوئین در انتظار محاکمه به جرم آزار جنسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ستاره دهه ۹۰ فوتبال انگلستان و جهان که سابقه درخشش در تیم های نیوکاسل، لاتزیو و گلاسکو رنجرز را نیز در کارنامه دارد به دلیل لمس کردن یک زن درون قطار مجرم شناخته و تفهیم اتهام شده است.

آگهی

پل گاسکوئین، ملی‌پوش سابق فوتبال انگلیس به جرم آزار جنسی یک زن تفهیم اتهام شد.

پلیس بریتانیا روز دوشنبه ۲۸ آبان با اعلام این مطلب یادآور شد که ستاره دهه ۹۰ فوتبال انگلستان و جهان که سابقه درخشش در تیم‌های نیوکاسل، لاتزیو و گلاسکو رنجرز را نیز در کارنامه دارد، به دلیل لمس کردن یک زن درون قطار مجرم شناخته و تفهیم اتهام شده است.

به گفته پلیس بریتانیا پل گاسکوئین ۵۱ ساله که پیشتر پنجاه و هفت بار پیراهن تیم ملی انگلیس را به تن کرده و اکنون دوران بازنشستگی را سپری می‌کند روز بیستم اوت در ایستگاه قطار دورام، واقع در شمال شرق انگلیس بازداشت و تفهیم اتهام شد و قرار است ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) برای محاکمه در دادگاه حاضر شود.

پل گاسکوئین یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ فوتبال انگلیس و از با استعدادترین بازیکنان نسل خود محسوب می شود که پیش از آویختن کفش‌ها در سال ۲۰۰۴ و پایان دادن به دوران حرفه‌ای به عنوان بازیکن، به دلیل اعتیاد به مصرف بالای مشروبات الکلی دوران پر حاشیه‌ای را پشت سر گذاشت.

او با تیم ملی انگلیس به نیمه نهایی رقابت‌های جام جهانی فوتبال در سال ۱۹۹۰ راه یافت و یکی از نخستین بازیکنان بزرگ فوتبال دنیا بود که در سال‌های پایانی فوتبال خود راهی چین شد تا به عنوان بازیکن - مربی هدایت تیم دسته دومی گانسو تیانما در این کشور را در دست گیرد.

ماجراجویی گاسکوئین در چین تنها به چند مسابقه محدود شد. او بار دیگر به انگلستان بازگشت تا در آخرین حضور حرفه‌ای خود در فوتبال به عنوان مربی تیم بی‌بضاعت و ضعیف «کترینگ تاون» فعالیت کند.

اتهام آزار جنسی نخستین رسوایی گاسکوئین محسوب نمی‌شود. «گاتزا» (لقبی که هوداران لاتزیو به او داده‌اند) در سال ۲۰۱۶ نیز به دلیل توهین‌های نژادپرستانه به یک مامور امنیتی سیاه‌پوست به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درمان‌گر مشهور برزیلی که متهم به آزار جنسی است خود را تسلیم پلیس کرد

بیل کازبی، کمدین آمریکایی به اتهام آزار جنسی زندانی شد

پلیس کره جنوبی به دفتر انجمن پزشکی این کشور یورش برد