پل گاسکوئین در انتظار محاکمه به جرم آزار جنسی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 پل گاسکوئین در انتظار محاکمه به جرم آزار جنسی
پل گاسکوئین در انتظار محاکمه به جرم آزار جنسی

پل گاسکوئین، ملی‌پوش سابق فوتبال انگلیس به جرم آزار جنسی یک زن تفهیم اتهام شد.

پلیس بریتانیا روز دوشنبه ۲۸ آبان با اعلام این مطلب یادآور شد که ستاره دهه ۹۰ فوتبال انگلستان و جهان که سابقه درخشش در تیم‌های نیوکاسل، لاتزیو و گلاسکو رنجرز را نیز در کارنامه دارد، به دلیل لمس کردن یک زن درون قطار مجرم شناخته و تفهیم اتهام شده است.

به گفته پلیس بریتانیا پل گاسکوئین ۵۱ ساله که پیشتر پنجاه و هفت بار پیراهن تیم ملی انگلیس را به تن کرده و اکنون دوران بازنشستگی را سپری می‌کند روز بیستم اوت در ایستگاه قطار دورام، واقع در شمال شرق انگلیس بازداشت و تفهیم اتهام شد و قرار است ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) برای محاکمه در دادگاه حاضر شود.

پل گاسکوئین یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ فوتبال انگلیس و از با استعدادترین بازیکنان نسل خود محسوب می شود که پیش از آویختن کفش‌ها در سال ۲۰۰۴ و پایان دادن به دوران حرفه‌ای به عنوان بازیکن، به دلیل اعتیاد به مصرف بالای مشروبات الکلی دوران پر حاشیه‌ای را پشت سر گذاشت.

او با تیم ملی انگلیس به نیمه نهایی رقابت‌های جام جهانی فوتبال در سال ۱۹۹۰ راه یافت و یکی از نخستین بازیکنان بزرگ فوتبال دنیا بود که در سال‌های پایانی فوتبال خود راهی چین شد تا به عنوان بازیکن - مربی هدایت تیم دسته دومی گانسو تیانما در این کشور را در دست گیرد.

ماجراجویی گاسکوئین در چین تنها به چند مسابقه محدود شد. او بار دیگر به انگلستان بازگشت تا در آخرین حضور حرفه‌ای خود در فوتبال به عنوان مربی تیم بی‌بضاعت و ضعیف «کترینگ تاون» فعالیت کند.

اتهام آزار جنسی نخستین رسوایی گاسکوئین محسوب نمی‌شود. «گاتزا» (لقبی که هوداران لاتزیو به او داده‌اند) در سال ۲۰۱۶ نیز به دلیل توهین‌های نژادپرستانه به یک مامور امنیتی سیاه‌پوست به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید