Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرمای هوای بالکان و زندگی سخت پناهجویان در مرز بوسنی و کرواسی

سرمای هوای بالکان و زندگی سخت پناهجویان در مرز بوسنی و کرواسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در چند روز گذشته دمای هوا در این منطقه بالکان افت شدیدی داشت و بنابراین پناهجویان در اردوگاه‌های خود ساخته و چادرها برای گرم ماندن پتو به دور خود می‌پیچند و آتش روشن می‌کنند.

آگهی

با نزدیک شدن فصل زمستان، هزاران پناهجویی که به قصد مهاجرت به کشورهای غرب اروپا در مناطق شمال غربی بوسنی و پشت مرزهای کرواسی مانده‌اند به دلیل سرمای هوای بالکان، با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بسیاری از این مهاجران در چادرها و بدون دسترسی به امکانات بهداشتی و گرمایش روز و شب می‌گذرانند و آب و غذای آنان نیز توسط سازمان‌های غیر دولتی و کمک‌های بشردوستانه تامین می‌شود.

با نزدیک شدن به زمستان، نگرانی‌های زیادی درباره وضعیت این پناهجویان و عدم دسترسی آنان به حداقل امکانات بهداشتی و گرمایشی وجود دارد. در چند روز گذشته دمای هوا در منطقه بالکان افت شدیدی داشت و آوارگان در اردوگاه‌های خود ساخته برای گرم ماندن پتو به دور خود می‌پیچند و آتش روشن می‌کنند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

پناهجویان در مرز بوسنی و کرواسی

مهاجران و پناهجویانی که از کشورهای مختلف نظیر افغانستان، ایران، پاکستان، سوریه و عراق به دلیل جنگ، فقر و یا شرایط دشوار زندگی به بوسنی آمده‌اند، امید دارند تا با عبور از کرواسی خود را به کشورهای اروپایی غربی و عضو اتحادیه اروپا برسانند.

در هفته‌های گذشته کرواسی از عبور پناهجویان از مرزهای خود به شدت ممانعت به عمل آورده و در مواردی نیز درگیری‌هایی میان این مهاجران و نیروهای پلیس این کشور اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناهجویان اردوگاه ووچیاک بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

نخست وزیر کرواسی: اروپا باید رابطه‌اش را‌ با ترکیه سامان بدهد

اتریش مزایای مهاجرانی را که آلمانی نمی‌دانند قطع می‌کند