Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

واکنش ترامپ به گزارش سیا دربارۀ نقش ولیعهد عربستان در قتل خاشقجی

Donald Trump
Donald Trump Copyright REUTERS/Yuri Gripas
Copyright REUTERS/Yuri Gripas
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس تحقیقات سیا، دستور قتل آقای خاشقجی از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صادر شده است.

آگهی

دونالد ترامپ گزارش «سی‌آی‌ای» دربارۀ نقش مستقیم ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد حکومت سعودی را «خام اما ممکن» توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه و قبل از ترک کاخ سفید برای سفر به کالیفرنیا به خبرنگاران گفت که این نتیجه‌گیری «بسیار خام» است؛ با این وجود احتمال واقعی بودن آن را نیز «ممکن» دانست و افزود که این قتل «هرگز نباید اتفاق می افتاد».

آقای ترامپ اعلام کرد که قرار است گزارش کامل در این باره را روز سه‌شنبه دریافت کند.

خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سی‌آی‌ای» برخی از نهادهای عالی آمریکا از جمله کنگره این کشور را در جریان نتیجۀ تحقیقات خود در موضوع قتل جمال خاشقجی قرار داده است و بر اساس تحقیقات سیا، دستور قتل آقای خاشقجی از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صادر شده است.

بنا بر اعلام کاخ سفید، آقای ترامپ پس از انتشار این اخبار بصورت تلفنی با جینا هاسپل، رئیس سیا و مایک پنس، معاون خود گفتگو کرده است.

هدر ناوئرت٬ سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا

سخنان آقای ترامپ دربارۀ گزارش جدید سیا ساعاتی پس از آن بیان شد که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت هنوز مشغول تحقیق است تا بطور قطعی مشخص کند چه کسی مسئول قتل جمال خاشقجی است.

هدر ناوئرت٬ سخنگوی وزارت خارجه گفت: «گزارش‌های جدیدی که اعلام می‌کنند دولت آمریکا در این پرونده به نتیجه رسیده است، نادرست است. در موضوع قتل آقای خاشقجی هنوز پرسش‌های زیادی بی‌پاسخ مانده است.»

خانم ناوئرت در حالیکه بار دیگر بر حفظ روابط استراتژیک و مهم آمریکا و عربستان تاکید داشت، اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا به همکاری‌های خود با دیگر کشورها در این پرونده ادامه می‌دهد و حقایق را بررسی می‌کند تا آنهایی را که مسئول قتل این خبرنگار هستند، شناسایی کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سناتور جمهوری خواه آمریکا: بن‌ سلمان دیوانه است

شهادت پیام‌رسان واتس‌اپ علیه عربستان در پروندۀ ناپدید شدن جمال خاشقجی

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است