Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یمن؛ توقف حملات ائتلاف به حدیده و حمایت دولت از مذاکرات صلح

یمن؛ توقف حملات ائتلاف به حدیده و حمایت دولت از مذاکرات صلح
یمن؛ توقف حملات ائتلاف به حدیده و حمایت دولت از مذاکرات صلح
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری در تبعید یمن ضمن درخواست برای حمایت از تلاش ها برای دستیابی به صلحی پایدار بر اساس قطعنامه های سازمان ملل متحد تاکید کرده است که «نبرد مردم یمن برای آزادی حدیده غیر قابل اجتناب است و این شهر باید از طریق صلح و یا جنگ آزاد شود.»

آگهی

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن اعلام کرد از مذاکرات پیشنهاد شده توسط سازمان ملل متحد برای پایان دادن به نبردها در این کشور استقبال می کند. این در حالیست که وی همچنان بر آزاد سازی شهر حدیده باید با «صلح یا جنگ» از دست حوثی ها آزاد شود.

شهر بندری حدیده پس از دوازده روز تنش و درگیری که با بمباران و نبردهای مرگبار همراه بود از عصر روز دوشنبه اوضاع آرام تری را تجربه می کند. فرماندهان ارتش و نیروهای نظامی وفادار به دولت دراین کشور روز چهارشنبه اعلام کردند فرمان توقف حملات به شهر حدیده را دریافت کرده اند.

رویترز نیز پیشتر به نقل از سه منبع خبری اعلام کرده بود که ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی فرمان توقف حملات به شورشیان حوثی در شهر حدیده را صادر کرده است.

این فرمان در حالی صادر شده است که متحدان غربی عربستان و ائتلاف عربی که آمریکا مهم ترین آنهاست خواستار آتش بس در یمن پیش از مذاکرات صلح پیشنهادی سازمان ملل متحد شده اند.

بیشتر بخوانید:

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ مداخله نظامی در یمن را آغاز کرده است. عربستان و امارات عربی متحده از جمله حامیان ارتش و نیروهای نظامی وفادار به دولت در یمن محسوب می شوند در حالی که ایران از شبه نظامیان حوثی پشتیبانی می کند.

یک سخنگوی عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن چهارشنبه شب به خبرنگاران گفت که رئیس دولت در جریان تلاش های بین المللی برای برپایی دور جدیدی از «مذاکرات جدی صلح» تحت نظارت سازمان ملل متحد قرار گرفته و از آن استقبال کرده است.

به گفته این مسئول دولتی، رئیس جمهوری در تبعید یمن همچنین ضمن درخواست برای حمایت از این تلاش ها برای دستیابی به صلحی پایدار بر اساس قطعنامه های سازمان ملل متحد تاکید کرده است که «نبرد مردم یمن برای آزادی حدیده غیر قابل اجتناب است و این شهر باید از طریق صلح و یا جنگ آزاد شود.»

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن این سخنان را ساعاتی پس از حمایت امارات متحده عربی از برپایی مذاکرات صلح ایراد کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک مجوز صادرات تجهیزات نظامی به عربستان سعودی را به حالت تعلیق درآورد

خروج صلح‌بانان روس از قره‌باغ؛ آیا مسکو منطقه را به غرب واگذار می‌کند؟

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است