Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تازه‌های نمایشگاه جهانی بازار گردشگری

تازه‌های نمایشگاه جهانی بازار گردشگری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گواتمالا، گوانگشی، ژاپن و نشویل، اینها برخی از شهرها و کشورهایی هستند که در نمایشگاه جهانی بازار گردشگری در لندن شرکت کردند. چه انتظاری از صنعت گردشگری می‌رود؟‌

آگهی

نمایشگاه جهانی بازار گردشگری در لندن بزرگترین شرکت‌های جهانگردی را زیر یک سقف جمع می‌کند تا ایده‌های جدید خود در صنعت گردشگری را با هم به اشتراک بگذارند. این نمایشگاه از ششم تا نهم نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در پایتخت بریتانیا برگزار شد.

یورونیوز به غرفه گواتمالا، گوانگشی، ژاپن و نشویل در این نمایشگاه رفته است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بوم‌گردی و تنوع فرهنگی، اساس رونق صنعت گردشگری گواتمالا

گواتمالا در آمریکای مرکزی کشوری است با نمادهای فرهنگی متنوع که هم تمدن باستانی را در خود جای داده و هم پذیرای دنیای مدرن است.

خورخه ماریو شاجون، مدیر کل شرکت گردشگری موسوم به «اینگوآت» INGUAT می‌گوید: «در گواتمالا دست کم ۲۳ فرهنگ مختلف وجود دارد که هر کدام زبان، آشپزی، عناصر فرهنگی و سنتهای خود را دارند. و همه آنها در سرزمینی کوچک زندگی می‌کنند.»

وجود ویرانه‌های تمدن مایاها، آتشفشان‌ها، پارک‌های ملی در گواتامالا به رونق صنعت گردشگری این کشور کمک کرده است. با این حال دولت امیدوار است توریسم اخلاقی را تا سال ۲۰۱۹ توسعه بدهد.

مدیر کل شرکت گردشگری موسوم به «اینگوآت» INGUAT در این باره می‌گوید: «مهم است که گردشگران برای انتخاب مقاصد خود مفاهیم مربوط به گردشگری پایدار و اخلاقی را در نظر بگیرند. در گواتمالا با ما سازمان بین‌المللی مبارزه با قاچاق انسان کار می‌کنیم که هدفش محافظت از جوامع در مقابل سوء استفاده‌ جنسی و سوء استفاده از افراد زیر سن‌قانونی است.»

بیشتر بخوانید:

بوم‌گردی در گوانگ‌شی

منطقه خودمختار گوانگ‌شی در چین علاوه بر گردشگری اخلاقی به دنبال طبیعت‌گردی است. وجود (مناطق طبیعی زیبا و دست نخورده، تپه‌های سبز، آبشارهای عظیم و رودهای پیچ در پیچ در این کشور باعث شده که حفاظت از محیط زیست اولویت‌ اصلی گردشگری گسترش گردشگری باشد.

لی گوانگ، مدیر کل سازمان گردشگری گوانگ‌شی می‌گوید: «ما در حال حاضر به دنبال توسعه گردشگری پایدار هستیم و بیشتر تمرکزمان روی حفاظت از محیط‌زیست است. به ارتقای استاندارهای محیط زیست توجه می‌کنیم. در این زمینه نقاط قوت داریم. اکوتوریسم و بوم‌گردی یکی از منابع غنی رونق صنعت گردشگری است. ما اهمیت زیادی برای حفاظت از محیط زیست قائل هستیم. زیرا مناظر زیبای طبیعی و تپه های سبز جزء جاذبه‌های گردشگری گوانگ‌شی است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موسیقی کانتری در نشویل

نَشویل مرکز ایالت تنسی آمریکا برای ارتقای گردشگری روی موسیقی تکیه می‌کند. برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری، تالار مفاخر موسیقی کانتری، و مرکز هنرهای بصری این شهر را تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری کرده است.

رشد بازار گردشکری در شهر ما مدیون موسیقی، مد و هنر است که سریعترین رشد را در سراسر ایالات متحده آمریکا داراست. ما برندهای ورزشی مربوط به خودمان را ساخته‌ایم. موسیقی در همه این ها نقش دارد.

اما موسیقی تنها نقطه قوت گردشگری نشویل نیست. در این شهر به حمایت از گردشگری اخلاقی و محافظت از محیط زیست هم توجه می‌شود

مدیر شرکت حمایت از موسیقی و برگزاری مراسم در نشویل در این باره می‌ گوید: «طی چند سال گذشته در هر یک از بارهای هانکی تونکز (‌بار موسیقی کانتری)‌در شهر ما چیزی نزدیک به یک میلیون بطری آبجو فروخته شده است. آبجو در بطری شیشه‌ای فروخته می شود و نه در قوطی. زیرا بازیافت (زباله)‌ یکی از برنامه‌های شهر ماست. شهرداری روزانه دو الی سه بار شیشه‌ها را جمع‌آوری و بازیافت می‌کند.

ژاپن جاذبه‌های زیادی برای توریستها دارد : اماکن زیبایی طبیعی، فرهنگ سنتی و تاریخ غنی. برگزاری جام جهانی راگبی ۲۰۱۹ در این کشور بی تردید به رشد صنعت گردشگری ژاپن کمک خواهد کرد. گمان می رود یک میلیون و ۸۰۰ هزار توریست به این کشور بیایند.

«نمایشگاه جهانی بازار گردشگری» در لندن یک چیز را نشان می‌دهد که گردشگری پایدار و اخلاقی آینده این صنعت خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجراجویی در گرجستان؛ مناظر خیره‌کننده باتومی از بالای کوه

ماجراجویی در ژاپن؛ جزایر شیکوکو و جاذبه گردشگری مذهبی

شیء دوازده وجهی اسرارآمیز رومی‌ها برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می‌شود