Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتو؛ فن‌آوری‌های نوظهور برای مقابله با تهدیدهای جدید

ناتو برای مقابله با تهدیدهای جدید به فن آوری های نوظهور روی آورده است
ناتو برای مقابله با تهدیدهای جدید به فن آوری های نوظهور روی آورده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناتو اکنون بر روی فناوری هایی نظیر هوش مصنوعی، رایانش کوانتومی، کلان داده، تکنولوژی ارتباطی و ابزارهای فوق‌سرعت (هایپرولوسیتی Hypervelocity ) متمرکز شده و خواهان ارتقاء مهارت در زمینه تدارکات و جابجایی سلاح و نیروهای نظامی است.

آگهی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، برای تقویت قابلیت های دفاعی و حفظ برتری رقابتی در برابر توان نظامی روسیه، چین و دیگر رقبای بالقوه به توسعه ابزارهای جدید و فناوری پیشرفته روی آورده است.

استفاده از قابلیت چاپگرهای سه بعدی برای طراحی و ساخت سلاح و نیز تولید نسل جدید پهپاد از جمله ترفندهای جدید و پیشرفته برای بالا بردن توان نظامی این سازمان دفاعی معرفی شده است.

ژنرال آندره لاناتا، که از ماه سپتامبر فرماندهی بخش دکترین و تحول در ناتو را در دست گرفته در همایشی تحت عنوان «ناتو - صنعت» در برلین گفته است که زیر مجموعه تحت فرماندهی وی بیش از بیست و یک پروژه «مخرب» را در جریان مانوورهای نظامی ماه جاری در نروژ به نمایش گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

ژنرال لاناتا که فرماندهی ستاد کل نیروی هوایی ارتش فرانسه را بر عهده دارد از استارتاپ ها و سازندگان سلاح های کلاسیک خواسته است برای کمک به این رویکرد جدید با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی همکاری کنند زیرا به اعتقاد وی دسترسی سریع و آسان رقبا به فناوری های نوظهور می تواند عرصه را بر ناتو برای حفظ مزیت رفقابتی در دراز مدت تنگ تر کند.

فرماندهی بخش دکترین و تحول در ناتو همزمان با کنفرانس برلین که هفته جاری برگزار شد سه رویداد دیگر موسوم به «چالش نوآوری» را برگزار کرد که طی آنها ده استارتاپ و شرکت کوچک طرح های خود را برای مقابله با هجوم انبوه پهپادها در زمین و هوا ارائه کردند.

شرکت بلژیکی الکس سیستم ALX Systems سازنده پهپادهای نظارتی در بخش غیر نظامی جایزه چالش سال جاری را از آن خود کرد.

ژنرال لاناتا در ادامه یادآور شد که ناتو اکنون بر روی فناوری هایی نظیر هوش مصنوعی، رایانش کوانتومی، کلان داده، تکنولوژی ارتباطی و ابزارهای فوق‌سرعت (هایپرولوسیتی Hypervelocity ) متمرکز شده و خواهان ارتقاء مهارت در زمینه تدارکات و جابجایی سلاح و نیروهای نظامی است.

رویکرد جدید ناتو برای حفظ برتری نظامی در قبال دیگر رقبا در حالی اتخاذ می شود که اروپا به پیشنهاد امانوئل ماکرون و حمایت آنگلا مرکل در تدارک تشکیل یک ارتش واحد اروپایی است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه: روسیه عامل اختلال جی‌پی‌اس در اروپا است

کدام کشورهای اروپایی به تعهدات مالی خود در مقابل ناتو عمل کرده‌اند؟

مرگ ۵ سرباز مرزی افغانستان در حمله طالبان