Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اردوغان: فایل صوتی قتل خاشقجی هولناک است

اردوغان: فایل صوتی قتل خاشقجی هولناک است
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ترکیه: «افسر اطلاعاتی عربستان وقتی آن [فایل صوتی] را شنید خیلی یکه خورد و گفت: "این فرد [قاتل یا یکی از قاتلان] باید هروئین مصرف کرده باشد. تنها کسی که هروئین مصرف کرده باشد چنین کاری می کند."

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می گوید فایل صوتی قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان «هولناک» است.

به گزارش رسانه های ترکیه رئیس جمهوری این کشور اعلام کرد که یک افسر اطلاعاتی عربستان از جزئیات این فایل صوتی «یکه» خورده است.

وی اظهار داشت: «ما فایل صوتی این قتل را برای هر کسی که آن را از ما خواسته بود پخش کردیم. سازمان اطلاعاتی ما چیزی را مخفی نکرد. آن را برای هر کسی که خواسته بود از جمله [برای مقامات] عربستان، آمریکا، فرانسه، کانادا، آلمان و بریتانیا پخش کردیم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رئیس جمهوری ترکیه افزود: «فایل صوتی واقعا هولناک است. افسر اطلاعاتی عربستان وقتی آن را شنید خیلی یکه خورد و گفت: "این فرد [قاتل یا یکی از قاتلان] باید هروئین مصرف کرده باشد. تنها کسی که هروئین مصرف کرده باشد چنین کاری می کند."»

رجب طیب اردوغان همچنین بر لزوم شناسایی آمر قتل جمال خاشقجی تاکید کرد.

جمال خاشقجی روز دوم اکتبر (۱۰ مهر) پس از آنکه برای رسیدگی به امور اداری وارد ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول شد به قتل رسید. رئیس جمهوری ترکیه پیش از این گفته بود که دستور قتل این روزنامه نگار منتقد ولیعهد عربستان در «عالی ترین سطوح» حکومت این کشور صادر شده است.

رجب طیب اردوغان هنگام بازگشت از سفر خود به پاریس اعلام کرد که با رهبران آمریکا، آلمان و فرانسه در مورد قتل جمال خاشقجی گفتگو کرده است. سفر رئیس جمهوری ترکیه به فرانسه برای شرکت در مراسم گرامیداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول انجام شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری نماز میت غیابی برای خاشقجی در عربستان و چند کشور دیگر

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است

رئیس جمهوری اوکراین وارد عربستان شد؛ گفتگوهای صلح زلنسکی و بن‌سلمان در ریاض