Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کاهش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آمریکا؛ ترامپ مقصر است یا دلار؟

کاهش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آمریکا؛ ترامپ مقصر است یا دلار؟
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های آمریکا تحت تاثیر سیاست‌های مهاجرتی ترامپ و تقویت ارزش دلار، برای دومین سال متوالی کاهش یافت.

آگهی

شمار ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های آمریکا برای دومین سال متوالی کاهش یافت.

بر پایه نتایج بررسی یک موسسه غیرانتفاعی که روز سه شنبه منتشر شده، تعداد دانشجویان تازه وارد به دانشگاه‌های آمریکا طی سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در مقایسه با سال تحصیلی پیش از آن، حدود ۶.۶ درصد کاهش یافته است.

موسسه تحصیلات بین‌المللی همچنین اعلام کرده که طی سال تحصیلی ۲۱۰۷-۲۰۱۶ نیز شمار دانشجویان خارجی وارد شده به دانشگاه‌های آمریکا ۳.۳ درصد کاهش یافته بود.

این موسسه دلایل این افت را دشوارتر شدن فرآیند صدور ویزای آمریکا به ویژه برای اتباع برخی کشورهای مسلمان در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ عنوان کرده است. همچنین تقویت ارزش دلار در برابر ارزهای عمده جهان موجب شده تا هزینه نسبی تحصیلات در آمریکا در مقایسه با رقبای اروپایی افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

هر چند دانشگاه‌های آمریکا در سطح تحصیلات تکمیلی حمایت‌های مالی به نسبه گسترده‌ای از دانشجویان خارجی دارد ولی در سطوح پایین‌تر تحصیلی دانشجویان خارجی موظف به پرداخت شهریه کامل خود هستند. بنابراین با تقویت دلار، فشار هزینه تحصیل بر بخشی از دانشجویان خارجی افزایش یافته است.

موسسه تحصیلات بین‌المللی افت اخیر جذب دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های آمریکا را مشابه سال‌های پس از رخداد حمله ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی به مرکز تجارت جهانی در نیویورک ارزیابی کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشجوی ایرانی دیپورت شده از آمریکا «خواستار انتقام قاسم سلیمانی بود»

کدام رشته‌های دانشگاهی پول‎سازترند؟

از ماموریت قناری تا کلاغ سیاه؛ به راه افتادن کارزار ارعاب در فضای مجازی علیه حامیان اسرائیل و فلسطین