Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

استقبال ترکیه از جایزه آمریکا برای سه رهبر پ‌کا‌کا

استقبال ترکیه از جایزه آمریکا برای سه رهبر پ‌کا‌کا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا تا ۵ میلیون دلار جایزه برای شناسایی محل اختفا و رفت‌ و آمد مراد کارایلان، جمیل باییک و دوران کالان، سه تن از مقامات رده بالای پ‌کا‌کا تعیین کرده است.

آگهی

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه از تصمیم ایالات متحده آمریکا برای تحت فشار قرار دادن سه رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌کاکا) استقبال کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا روز بسه‌شنبه اعلام کرده بود که این کشور تا ۵ میلیون دلار جایزه برای شناسایی محل اختفا و رفت‌ و آمد مراد کارایلان، جمیل باییک و دوران کالان، سه تن از کادرهای رده بالای پ‌کا‌کا تعیین کرده است.

وزیر خارجه ترکیه می‌گوید کشورش این تصمیم را با دید مثبت بررسی می‌کند. آقای چاووش‌ اوغلوو از ایالات متحده خواست تا با همکاری بیشتر با ترکیه در جنگ علیه پ‌کا‌کا در عراق و سوریه،‌ این تصمیم را تقویت کند.

بخش گسترده‌ای از شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» را شبه‌نظامیان کرد «یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ)» تشکیل می‌دهند. این نیروها در حال حاضر تنها متحد واشنگتن در میدان جنگ داخلی سوریه به شمار می‌روند. ترکیه می‌گوید یگان‌های مدافع خلق به (پ‌کا‌کا) وابسته است.

بیشتر بخوانید:

ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا حزب کارگران کردستان ترکیه را در لیست سازمان‌های تروریستی طبقه بندی می‌کنند.

نیروهای ارتش ترکیه علاوه بر نبرد با یگان‌های مدافع خلق در شمال سوریه، پایگاه‌های پ‌کا‌کا در عراق و به‌ویژه در کوه‌های قندیل را بمباران می‌کنند.

حزب کارگران کردستان ترکیه از اوایل دهه هشتاد قرن بیستم با حکومت ترکیه می‌جنگد. بیش از ۴۰ هزار نفر در جریان درگیری‌ها کشته شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشروی سربازان ترکیه به سوی مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق

شش نیروی امنیتی ترکیه در حمله پ‌کا‌کا کشته شدند

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد