Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رضایت و تمجید نتانیاهو از ترامپ بخاطر تحریم‌ ایران

نتانیاهو
نتانیاهو Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز ۳ نوامبر/۱۲ آبان و در آستانه وضع مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران از دونالد ترامپ تقدیر کرده است.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز ۳ نوامبر/۱۲ آبان و در آستانه وضع مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران از دونالد ترامپ تقدیر کرد.

نخست وزیر اسرائیل در پیامی ویدئویی به زبان عبری می گوید:« تاثیر تحریم‌های اولیه همین حالا احساس شده‌اند. ریال سقوط کرده است، اقتصاد ایران رو به سراشیبی می‌رود و نتایج آشکار شده‌اند.» وی در پایان این پیام در جمله‌ای کوتاه به انگلیسی می افزاید: « آقای ترامپ به خاطر تصمیم تاریخی شما سپاسگزارم. تحریم‌ها حقیقتا می‌آیند. »

آقای نتانیاهو توییتی نیز منتشر و در آن می‌نویسد: «برای وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران بی‌نهایت قدردان رئیس‌جمهور ترامپ هستم. برای مدت طولانی خواستار افزایش تحریم‌ها بودم و چه خوب که سرانجام برقرار شدن آن‌ها را می‌بینم.»

دفتر نخست‌وزیر اسرائیل نیز در بیانیه‌ای جداگانه وضع مجدد تحریم‌ها را از سوی آمریکا «اقدامی تاریخی» عنوان کرده است.

بنیامین نتانیاهو در توییت خود از وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران ابراز قدردانی و رضایت می‌کند

دولت ایالات متحده روز ۲ نوامبر/۱۱ آبان اعلام کرده بود کلیه تحریم‌ها علیه ایران که از سال ۲۰۱۵ و در چارچوب توافق هسته‌ای موسوم به برجام لغو شده بودند بار دیگر برقرار خواهند شد.

تحریم های جدید واشنگتن بخش‌های کشتیرانی، مالی و انرژی ایران را هدف می‌گیرد. این تحریم‌ها دومین رشته تحریم هایی خواهد بود که از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران به اجرا در می‌آیند.

بر این اساس کشورهایی که واردات نفت از ایران را متوقف نکنند و همچنین شرکت‌هایی که به داد و ستد به نهادهای تحریم شده ایرانی ادامه بدهند مشمول تحریم‌های ثانویه قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی تلفنی ترامپ و نتانیاهو درباره ایران؛ «تحریم‌ها افزایش می‌یابند»

ادامه مقاومت بایدن در برابر درخواست‌ها برای کناره‌گیری: «هفته آینده به کارزار انتخاباتی برمی‌گردم»

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»