دو سال زندان برای مهاجم سابق یوونتوس به جرم ارتباط با مافیا و داشتن سلاح

دو سال زندان برای مهاجم سابق یوونتوس به جرم ارتباط با مافیا و داشتن سلاح
Copyright @ Copyright : Action Images / Paul Thomas
Copyright @ Copyright : Action Images / Paul Thomas
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«زندگی مرا بخاطر هیچ و پوچ تباه کردند. چون اهل کالابریا هستم من را محکوم کردند. اما من (با تیم ملی ایتالیا) قهرمان جهان شدم.»

آگهی

وینچنزو یاکویینتا، بازیکن نامدار تیم ملی فوتبال ایتالیا و مهاجم اسبق یوونتوس به دوسال زندان محکوم شد. دادگاهی در ایتالیا روز چهارشنبه آقای یاکوییتا را به جرم در اختیار داشتن سلاح گرم و ارتباط با مافیا محکوم کرد.

دادستان پرونده به جرم حمل سلاح و ارتباط با گروه مافیایی «اندرانگتا» که در شمال ایتالیا فعالیت دارد، برای این فوتبالیست ۳۸ ساله تقاضای ۶ سال حبس کرده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

پیش از این جوزپه یاکویینتا پدر وی به دلیل ارتباطش با همین گروه مافیایی به ۱۹ سال حبس محکوم شده بود. گروه مافیایی اندرانگتا در اصل ریشه در ایالت کالابریا در جنوب ایتالیا دارد.

وینچنزو این حکم را «احمقانه و شرم‌آور» خواند و به خبرنگارن بیرون از دادگاه گفت:‌ «زندگی مرا ویران کردند با اینکه من هیچ کاری نکرده‌ام. چهار سال است مثل سگ عذاب می‌کشم، خانواده و بچه‌هایم همینطور،‌ حال آنکه من هیچ کاری نکرده‌ام.»

وی افزود:‌ «زندگی مرا بخاطر هیچ و پوچ تباه کردند. چون اهل کالابریا هستم من را محکوم کردند. اما من (با تیم ملی ایتالیا) قهرمان جهان شدم. اما عدالت نصیب ما خواهد شد. حکم امروز بدون دادرسی [عادلانه] صادر شد.»

تخلفات وینچنزو یاکویینتا و پدرش در جریان بخشی از پرونده بازرسی بزرگ ضد مافیایی به نام آمالیا مورد بررسی دولت قرار گرفت.

عملیات ضدمافیایی آمالیا در سال ۲۰۱۵ از سوی پلیس آگاهی استان بولونیای ایتالیا به جریان افتاد. در این پرونده بیش از ۱۲۰ متهم شامل اعضای مافیا و مقامات رسمی به طور همزمان مورد بازجویی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوء استفاده مافیا از منابع مالی اسکان پناهجویان در جنوب ایتالیا

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است