Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حزب دموکرات مسیحی برای جانشینی آنگلا مرکل دست به کار شد

حزب دموکرات مسیحی برای جانشینی آنگلا مرکل دست به کار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل با اعلام کناره گیری خود از رهبری دموکرات مسیحی های آلمان در پایان دوره اش پیامی جدی به هیات رهبری داده است تا هر چه سریعتر جانشین او را تعیین کنند.

آگهی

رقابت برای جانشینی انگلا مرکل در راس حزب دموکراتیک مسیحی از فردای اعلام کناره گیری صدراعظم آلمان آغاز شده است. پرفروش ترین روزنامه آلمان بیلد تیتر یک خود را به «پایان حکمرانی مرکل» اختصاص داد.

انگلا مرکل در سیزدهمین سال صدراعظمی خود است. با اعلام تصمیم خود مبنی بر کناره گیری از قدرت، مرکلی که بارها لقب قدرتمندترین رهبراروپایی‌ را از آن خود کرده است را از این پس به شکل دیگری خواهیم دید. رهبری که بی تردید شرایط خود را در میان دیگر رهبران اروپایی متزلزل و شکننده خواهد دید. بی دلیل نیست که حزب دموکرات مسیحی بدنبال جانشین او است. 

ولفگانگ شویبله، وزیر پیشین مرکل و یکی از شخصیت های دمکرات مسیحیان در آلمان در تازه ترین واکنش گفته است معلوم نیست که دوره سه ساله دولت کنونی تا سال ۲۰۲۱ با حضور انگلا مرکل به پایان برسد.

بیشتر بخوانید:

اتفاق تاریخی در آلمان: صدراعظمی که دیگر رئیس حزبش نخواهد بود

ماکرون: صدراعظم آلمان تصمیم «به غایت شایسته‌ای» گرفت

شویبله در مصاحبه با شبکه خبری دویچه وله اعلام کرد انگلا مرکل دیگر مانند سال های پیش که در اوج مشروعیت و قدرت قرارداشت، قرار ندارد.

در میان نامزدهای جانشینی انگلا مرکل دو نفر درحال حاضر بیشترین بخت را دارند. انگرت کرامپ کارن باور و وزیر بهداشت، ینس‌ اسپاهن. مرکل تاکید کرده است که هیچ نام و یا نامزد مورد نظری برای جایگزینی خود ندارد.

رسانه های آلمان خانم انگرت کرامپ کارن باور را نزدیک ترین فرد از نگاه عقیده و تفکرات به آنگلا مرکل می دانند. ینس اسپاهن، وزیر جوان بهداشت آلمان اما درواقع نماینده نسل جدیدی از فعالان حزب دموکرات مسیحی است. رسانه های آلمان او را بیشتر نماینده شورش گرای دوموکرات مسیحی ها می دانند.

گفته می شود در صورت انتخاب او در مقام جایگزینی آنگلا مرکل شانس وزیر جوان اصلاحات زیادی را در حزب دموکرات مسیحی انجام خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانشین آتی آنگلا مرکل خطاب به هم‌حزبی‌ها: یا حمایتم کنید یا برکنار

مرکل دوباره لرزید

مرکل در سخنرانی خداحافظی: ارزش‌های دموکراسی و مسیحیت را حفظ کنید