Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دو بسته مشکوک دیگر به آدرس یک نماینده دموکرات آمریکا فرستاده شد

دو بسته مشکوک دیگر به آدرس یک نماینده دموکرات آمریکا فرستاده شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماکسین واترز نماینده دموکرات کنگره و منتقد شناخته شده دونالد ترامپ بعد از باراک و میشل اوباما و جرج سورس، جدیدترین هدف این بسته های مشکوک به مواد منفجره است.

آگهی

ماجرای بسته‌های پستی مشکوک به مواد منفجره در ایالات متحده آمریکا که منتقدان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را هدف قرار گرفته ادامه یافت و در تازه‌ترین مورد، دو بسته مشکوک به آدرس یک نماینده زن کنگره ارسال شد.

مکسین واترز نماینده دموکرات کنگره و منتقد شناخته شده دونالد ترامپ بعد از باراک و میشل اوباما، بیل و هیلاری کلینتون و جرج سورس، جدیدترین هدف این بسته های مشکوک به مواد منفجره بوده است.

اولین بسته مشکوک به مواد منفجره را متخصصان امنیتی در خانه جورج سورس حوالی نیویورک پیدا کردند. این بسته‌های مشکوک روز چهارشنبه ۲ آبان همچنین به آدرس جان برنان رئیس سابق اف بی آی نیز ارسال شده بود.

یک بسته مشکوک به مواد منفجره نیز به خانه هیلاری کلینتون ارسال شده بود که متخصصان آن را روز سه‌شنبه کشف کردند.

گفته شده است که دفتر اریک هولدر دادستان کل سابق نیز بسته‌های مشابهی دریافت کرده که پلیس در حال بررسی آنهاست.

گزارش‌ها حاکی است که بسته ارسالی به منزل رئیس جمهوری پیشین آمریکا مشابه بسته‌ای است که روز دوشنبه گذشته به منزل جورج سوروس ارسال شده بود.

به دفتر شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز بسته مشابهی ارسال شده است.

تعداد کل بسته‌های پستی مشکوک به مواد منفجره که به آدرس مقامات پیشین و کنونی آمریکا ارسال شده، تاکنون به ۸ بسته رسیده است. به نظر می‌رسد وجه مشترک اهداف انتخاب شده برای ارسال این بسته ها، انتقاد گیرندگان بسته‌ها آنها از دونالد ترامپ است.

کاخ سفید اعلام کرده است که این موضوع را به طور جدی مورد بررسی قرار می‌دهد و دونالد ترامپ در واکنشی گفت که امنیت مردم آمریکا «مهمترین اولویت» اوست. وی گفته است که ما باید کنار هم پیامی واضح ارسال کنیم که تهدید و خشونت سیاسی از هر نوع آن در آمریکا جایی ندارد.

مایک پنس معاون دونالد ترامپ نیز در توئیتی این اقدامات علیه باراک اوباما، کلینتون‌ها، سی ان ان و دیگران را محکوم کرد و نوشت که این اقدامات بزدلانه مطرود است و جایی در آمریکا ندارد.

اف‌بی‌آی گفته است که آنها تحقیقات در این زمینه را ذیل عنوان «اقدام تروریستی» آغاز کرده‌اند. اف‌بی‌آی همچنین می‌گوید که در حال ردیابی بسته مشکوک دیگری هستند که پلیس معتقد است به آدرس جو بایدن معاون سابق باراک اوباما، ارسال شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها