فراخوان بیش از یک میلیون خودروی بی‌ام‌و به علت نقص فنی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فراخوان بیش از یک میلیون خودروی بی‌ام‌و به علت نقص فنی

شرکت خودروسازی آلمانی «بی‌ام‌و» به علت نقص فنی در سیستم خنک‌کننده، حدود یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خودروی ساخت این شرکت در سراسر جهان را فراخواند.

شرکت بی‌ام‌و روز سه‌شنبه ۲۴ اکتبر (دوم آبان) در بیانیه‌ای نقص فنی را مشکلی در جریان سیستم خنک‌کننده در اگزوز ذکر و تصریح کرد که این نقص ربطی به رسوایی دستکاری موتورهای دیزلی ندارد.

چندی پیش افشاء شده بود که شرکت‌های خودروسازی «فولکس واگن» و «بی‌ام‌و» موتورهای دیزلی خودروهای تولیدی خود را دستکاری می‌کردند تا در آزمایشات فنی میزان تولید دی‌اکسید کربن را کمتر نشان دهد.

بیشتر بخوانید:فولکس واگن پذیرفت گناهکار است و غرامت بیشتری می‌پردازد

غول خودروسازی آلمان گفته است: «شرکت بی‌ام‌و در چهارچوب آزمایشات فنی تکمیلی موتورهای مدل‌های مشابه، به موارد انگشت‌شماری برخورد کرد که پیش از این با آن برخورد نشده بوده است. این مشکلات برای صاحبان خودرو خطری ایجاد نخواهد کرد اما بی‌ام‌و تصمیم گرفته است تا برای ایجاد اطمینان مشتریان، این فراخوان را صادر کند.»

پیش از این، شرکت بی‌ام‌و در حدود ۴۸۰ هزار خودروی تولیدی خود را در اروپا و کره جنوبی فراخوانده بود. این فراخوان در پی آتش‌ گرفتن ۳۰ خودروی بی‌ام‌و به دلیل نقص فنی صورت گرفته بود.

شرکت بی‌ام‌و در طول تابستان به دلیل آتش‌ گرفتن خودروهایش عذرخواهی و دلیل آن را «تغییرات موتور دیزلی برای کاهش تولید آلودگی» اعلام کرده بود.

در ماه اوت گذشته ده نفر از صاحبان خودروی «بی‌ام‌و» علیه این شرکت در کره جنوبی شکایت کردند. به دنبال شکایت مشتریان، پلیس کره جنوبی تحقیقی را برای روشن کردن این شکایات در نمایندگی بی‌ام‌و در این کشور آغاز کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید