تسلیت اردوغان و ملک سلمان به خانواده جمال خاشقجی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دیدار ملک سلمان و محمد بن سلمان با صالح و سهل خاشقجی
دیدار ملک سلمان و محمد بن سلمان با صالح و سهل خاشقجی   -  Copyright  خبرگزاری عربستان سعودی

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) اعلام کرد ملک سلمان و فرزندش محمد، ولیعهد سعودی پسر و برادر جمال خاشقجی را به حضور پذیرفتند.

خبرگزاری واس بدون انتشار جزئیات دیدار ملک سلمان، که از وی به‌عنوان «خادم حرمین شریفین» یاد می‌کنند نوشت: «پادشاه و ولیعهد مراتب تسلیت و ابراز همدردی خود را با خانواده خاشقجی اعلام کردند.»

به گزارش همین منبع خبری «سهل و صلاح خاشقجی، برادر و پسر جمال خاشقجی از ابراز همدردی خادم حرمین شریفین و فرزندش والاحضرت ولیعهد بسیار تشکر کردند.»

با وجود ابراز بی‌اطلاعی اولیه پادشاهی سعودی و متعاقب آن پذیرش مرگ جمال خاشقجی در کنسولگری این کشور، افکار عمومی جامعه جهانی فرضیه بی‌اطلاعی سران خاندان حاکم از این جنایت را نمی‌پذیرد.

بیشتر بخوانید:

همزمان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به خانواده جمال خاشقجی، روزنامه نگار مقتول در کنسولگری سعودی در استانبول تسلیت گفت.

ابراز همدردی آقای اردوغان با بازماندگان روزنامه نگار مقتول سعودی، ساعاتی پس از سخنرانی وی در پارلمان ترکیه صورت گرفت. آقای اردوغان خواستار محاکمه قاتلان جمال خاشقجی در ترکیه شده است.

بسیاری از رسانه‌های جهان و شمار قابل توجهی از کارشناسان مسائل امنیتی، محمد بن سلمان را یکی از مظنونان اصلی قتل خاشقجی می‌دانند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید