Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تخریب یک اردوگاه مهم پناهجویان توسط پلیس در شمال فرانسه

تخریب یک اردوگاه مهم پناهجویان توسط پلیس در شمال فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها پناهجویی که به امید عبور از کانال مانش و رسیدن به بریتانیا در اردوگاه گراند سنت گردهم آمده بودند با یورش و حمله پلیس فرانسه پراکنده شدند.

آگهی

نیروهای پلیس فرانسه اردوگاه پناهجویان در منطقه گراند سنت در نزدیکی دانکرک را تخریب کردند و پناهجویان از جمله کودکان را به مناطق دیگر در این کشور فرستادند.

نزدیک به ۱۸۰۰ پناهجو در این اردوگاه ساکن بودند.

این سومین بار است که در چند ماه اخیر پلیس فرانسه اردوگاه پناهجویان را که با کمک سازمان های مردم نهاد پا گرفته است ویران می کند.

سازمان های مردم نهاد و مدافع حقوق پناهجویان با انتقاد شدید از دولت فرانسه می گویند که آنها نه تنها کمکی به حل بحران پناهجویان نمی کنند بلکه درد آنها را بیشتر می کنند.

بیشتر بخوانید:

شهر شمالی دانکرک که در کرانه کانال مانش قرار دارد یکی از مقصدهای اصلی پناهجویان برای عبور از دریا و رسیدن به بریتانیا است.

در یک دهه اخیر شهر کاله در چند کیلومتری دانکرک اولین مقصد پناهجویان بود اما نزدیک به دو سال است که با یورش نیروهای پلیس به  بزرگترین اردوگاه های پناهجویان و سخت گیری و خشونت های ماه های اخیر بسیاری از پناهجویان دانکرک را به کاله ترجیح داده اند.

فرماندار شهر دانکرک می گوید خانواده های پناهجویان در اولین فرصت اسکان می یابند. قولی که در چند سال اخیر بارها مسئولان فرانسوی متعهد به آن شده اند اما در عمل هیچ گاه این اتفاق نیفتاده است.

بیشتر پناهجویان همانگونه که پس از خرابی اردوگاه پناهجویان در کاله هم پیش آمد، ویرانه جنگل های اطراف را با وجود سختی ها و فشارهای پلیس با امید به اینکه روزی بتوانند به بریتاینا بروند انتخاب می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک هواپیمای مظنون به قاچاق انسان پس از چهار روز توقیف فرانسه را ترک کرد

کلیسایی در لیونِ فرانسه که میزبان پناهجویان جوان است

شکستی سخت برای دولت ماکرون در مجلس فرانسه؛ نمایندگان چپ خواهان استعفای وزیر کشور شدند