Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: توضیح ریاض درباره خاشقجی راضی کننده نیست اما نمی‌خواهیم سرمایه‌گذاری عربستان را از دست بدهیم

ترامپ: توضیح ریاض درباره خاشقجی راضی کننده نیست اما نمی‌خواهیم سرمایه‌گذاری عربستان را از دست بدهیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ گفت که از توضیحات ریاض درباره قتل خاشقجی «ناراضی» است اما نمی‌خواهد سرمایه‌گذاری عربستان در آمریکا را از دست بدهد

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت که از توضیحات ریاض درباره قتل جمال خاشقجی «ناراضی» است اما در عین حال نمی‌خواهد سرمایه گذاری عربستان در ایالات متحده را از دست بدهد.

آقای ترامپ که در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید سخن می‌گفت همچنین تاکید کرد که درباره قتل روزنامه‌نگار سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان گفتگو کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای ترامپ با انتقاد از کندی روند تحقیق عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقجی گفت: «دلیلی وجود ندارد که عربستان یک ماه دیگر هم برای بررسی این پرونده زمان صرف کند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با اشاره به حضور ماموران این کشور در عربستان سعودی و ترکیه گفت: «ما در روزهای آینده درباره این قضیه اطلاعات بسیار بیشتری خواهیم داشت.» 

عربستان سعودی، پس از بیش از ۲ هفته ابراز بی اطلاعی از وضعیت جمال خاشقجی ابتدا اعلام کرد وی در جریان یک درگیری در کنسولگری در استانبول کشته شده است. پس از آنکه این روایت از سوی جامعه جهانی پذیرفته نشد، ریاض یکشنبه، پذیرفت که قتل ابن روزنامه نگار منتقد نتیجه  یک برنامه ریزی بدون مجوز بوده است. 

این موضع آقای ترامپ در حالی عنوان می‌شود که حساب توییتری تلویزیون دولتی عربستان سعودی شامگاه دوشنبه خبر داد محمد بن سلمان با استیو منوچین، وزیر خزانه‌ داری ایالات متحده آمریکا دیدار کرده است. آقای منوچین روز یکشنبه بیانیه سعودی درباره قتل جمال خاشقجی را یک «گام ابتدایی خوب» توصیف کرد که «البته کافی نیست.» به گزارش تلویزیون دولتی عربستان، دو طرف در این دیدار بر مشارکت راهبردی ریاض و واشنگتن تاکید کردند. 

استیو منوچین به همراه وزرای اقتصاد و دارایی فرانسه، آلمان و بریتانیا هفته گذشته اعلام کردند به کنفرانس سرمایه‌گذاری سعودی که به «داووس صحرا» شهرت دارد نمی‌روند. 

بیشتر بخوانید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل روزنامه‌نگار سعودی؛ رئیس سیا به ترکیه رفت

«قتل خاشقجی چهره واقعی محمد بن‌ سلمان را به جهانیان نشان داد»

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد